background image

Le Thu Tran

Naše stipendistka od roku 2017

Univerzita

The University of Sheffield, UK

Obor

Medicine

Rodné město

Liberec

Kontakt

lethu.tran.m@gmail.com

Práce s lidmi

Vždy jsem věděla, že chci v budoucnosti pracovat s lidmi. Během dobrovolničení v domovech důchodců a dětských domovech jsem si uvědomila, že medicína není pouze o léčení konkrétní nemoci, ale také o přístupu k pacientům a empatii. Měla jsem to štěstí získat středoškolské stipendium na Shrewsbury School v Anglii, kde jsem také odmaturovala. Studium na této škole mě motivovalo i k vystudování vysoké školy ve Velké Británii. The University of Sheffield jsem si vybrala jak díky její lokalitě (hned vedle národního parku Peak District!), ale také díky způsobu výuky medicíny, který je integrovaný, kdy studenti chodí na stáže již od prvního ročníku a mají tak kontakt s pacienty již od raného začátku studia.

Rozšíření horizontu příležitostí

Studium v zahraničí bych všem doporučila. Mně osobně se tak rozšířil horizont příležitostí, naučilo mě to samostatnosti a potkala jsem přátele z celého světa. Myslím si, že je velice důležité, aby si student na vysoké škole našel rovnováhu mezi akademickými povinnostmi a svým vlastním rozvojem – ať to je sport, hudba, nebo dobrovolnictví. Já jsem proto během studia na vysoké škole začala pravidelně běhat, lézt na stěně, učit se francouzsky, vyučovat sexuální výchovu na místních základních školách, pomáhat na covidovém oddělení, pracovat v očkovacím centru… Stala jsem se také součástí různých univerzitních spolků. To jsou aktivity, o kterých se mi předtím ani nezdálo.

Výběr specializace

Ještě nevím, jakou specializaci si později vyberu. Mé (dosavadní) nejoblíbenější stáže byly u praktických lékařů a u pediatrů. Na praxi u praktických lékařů se mi líbí kontinuita péče a široké znalosti těchto lékařů. Na pediatrii se mi zase zamlouvá práce s dětmi, které jsou sice nevyzpytatelné, ale člověka opravdu zahřeje u srdce, když vidí uzdravující se dítě. Momentálně plánuji úspěšně dostudovat medicínu v Sheffieldu a dokončit si všechny atestace ve Velké Británii. V budoucnosti bych se chtěla minimálně na pár let vrátit do České republiky a pracovat ve zdravotnickém systému. Kde se nakonec usadím, je ale ve hvězdách.

Moje články a napsali o mně

Všechny články