Únor: dobrovolnictví a ostatní mimoškolní aktivity

V mých blogových příspěvcích se převážně dočtete o mém studiu medicíny v Sheffieldě, tentokrát jsem ovšem zvolila trochu jiné téma. Místo mé sedmi-týdenní stáže v psychiatrickém oddělení (která mě mimochodem velice bavila a nyní přemýšlím o specializaci v psychiatrii), jsem se rozhodla napsat příspěvek o věcech mimo studium, které zaplňují můj volný čas. Od dobrovolnictví, k pózování na plakátech, zde se dozvíte o všech mých mimoškolních aktivitách.

Dobrovolničení pro hlavní událost organizace „Teddy Bear Hospital“ (TBH)

Letos jsem měla příležitost dobrovolničit s TBH, což je zkratka pro studentskou organizaci, která usiluje o osvětu v oblasti zdraví a o snížení pocitu úzkosti dětí při návštěvách lékařů v nemocnicích. Během této události, která je určena pro rodiny s dětmi od 3 do 10 let, si děti s sebou vzaly plyšáky, které na různých stanovištích samy vyšetřovaly za pomocí dobrovolníků. Ráno jsem vysvětlovala dětem, jak probíhá běžná prohlídka u praktické lékařky. Naučila jsem je, jak poslouchat tlukot srdce stetoskopem, manuální měření krevního tlaku a pozorování fotoreakce zornic (tzn. po osvitu zornice baterkou se u zdravého oka zornice zúží, když baterku odstraníte, tak se zornice opět zvětší). Plyšoví medvídci (samozřejmě) fotoreakci nemají, tak jsem dětem dovolila zářit baterku do mých očí, aby si tento reflex mohly pořádně prohlédnout naživo. Děti tato aktivita velice bavila a po třech hodinách nepřetržitého záření světla do mých očí jsem začala vidět bílé kruhy kamkoli jsem se podívala. Z tohoto důvodu jsem se rozhodla odpoledne pomáhat na stanovišti rentgenového záření, kde mi naopak do očí konstantně svítila rentgenová lampa, takže jsem si moc nepomohla. Na tomto stanovišti jsem dětem ukazovala všelijaké rentgenové snímky kostí a k mému údivu, většina uhádla, kde tyto kosti najít v lidském těle! Mimochodem, jako dobrovolníci jsme od TBH dostali vlastní trička a na mém je napsáno zezadu „Dr Miu“ J

„Jak na samovyšetření prsu“

Přesně tak se jmenoval seminář, který společně zorganizovaly nadace Sexpression (se kterou pomáhám už třetím rokem) a Coppafeel, aby zvýšily povědomí o samovyšetření prsu. Během tohoto workshopu jsem měla svůj vlastní stolek s umělými modely prsu, které jsem využila k předvedení odlišných způsobů samovyšetření prsu. Mimoto, jsem se na této události dozvěděla spoustu zajímavostí, věděli jste například, že průměrně jedna žena ve Velké Británii vlastní osm podprsenek?

Vietnamese Society

Se spolkem vietnamských studentů v Sheffieldu jsme nedávno také uspořádali několik událostí, například oslavu lunárního roku nebo jsme byli pozváni ke spolupráci na festivalu mezinárodního jídla. Nicméně, naše největší událost roku (Den Vietnamské kultury) se teprve odehraje, a tímto bych Vás všechny chtěla srdečně pozvat na tuto událost. Přípravy jsou nyní v plném proudu a určitě se bude na co těšit! Přikládám náš oficiální plakát a ano, vpravo skutečně stojím já.

Únor: dobrovolnictví a ostatní mimoškolní aktivity
Únor: dobrovolnictví a ostatní mimoškolní aktivity
Únor: dobrovolnictví a ostatní mimoškolní aktivity