Očkování na fotbalovém stadionu

4189. Tolik lidí jsme naočkovali proti koronaviru za jediný den na masové očkovací akci na fotbalovém stadionu Tottenham Hotspur Stadium v Londýně.

Akce se konala koncem června 2021 a organizace se zhostilo očkovací centrum, ve kterém jsem pár měsíců pracovala. Očkovali jsme kohokoli nad 18 let, bez rezervace či bez zdravotního pojištění. Lékárníci, kteří ten den očkovali, byli zejména praktičtí lékaři a studenti medicíny. Mezi dobrovolníky, bez kterých by tato akce nebyla možná, pak patřili přátelé a známí (například moje spolubydlící!) Byla to opravdu neuvěřitelná akce a jsem opravdu vděčná, že jsem se jí mohla účastnit!​

Jak jsem se již zmínila, od března do srpna jsem byla součástí očkovacího týmu v jednom z center v Londýně. Bylo to poprvé od začátku mého studia medicíny, kdy jsem se cítila, že se jako medik aktivně podílím na chodu zdravotního systému, a že moje činy mají reálný dopad na pacienty přede mnou. Během této doby jsem se toho mnoho naučila, od zklidnění starostlivých pacientů, po spolupráci s ostatními zdravotníky. V čem jsem se ale zlepšila nejvíce, je komunikace. Vedla jsem stovky konverzací na téma falešných informací ohledně očkování proti koronaviru, proč se nechat očkovat a proč jsem se sama nechala očkovat. Nejdůležitější je podle mě zjistit, jaké konkrétní má pacient starosti. Poté už je jen potřeba empatie a trpělivost při vysvětlování, že očkování proti koronaviru je bezpečné a že jeho výhody mnohonásobně převyšují zápory. Jistě, hrstka pacientů mi očkování odmítla, ale za tu snahu mi to za to stálo. Na konec bych jen chtěla zdůraznit, že očkování je každého volba, ale doporučila bych čerpat informace z ověřených zdrojů, jelikož dezinformací ohledně koronaviru a očkování je opravdu mnoho.

.

Očkování na fotbalovém stadionu
Očkování na fotbalovém stadionu
Očkování na fotbalovém stadionu