background image

Ota Michálek

stipendista projektu Univerzity

Granty pro univerzitní studenty

Talent a vášeň si najdou svoji cestu. Pokud mají podporu a cíl.

Podporujeme talentované, cílevědomé a pracovité české vysokoškolačky a vysokoškoláky, aby si mohli vybrat tu školu, která jim dá nejvíc. Nabízíme jim granty, díky kterým můžou studovat zvolený obor na univerzitách kdekoliv po světě. Těšíme se, že své nové znalosti přirozeně využijí i ve prospěch Česka.

Stipendisté, univerzity, srpen 2022
Stipendisté, univerzity, srpen 2022

Pro jaké studenty jsou granty

Pro české studentky a studenty bakalářských programů, v zahraničí také nazývané Undergraduate Study, kteří to s cestou za poznáním myslí opravdu vážně. Jsou ochotní odjet studovat do dálek, ale hlavně chtějí ve svém oboru jít skutečně do hloubky. Začali s tím už na střední škole a teď chtějí pokračovat na univerzitě.

Líbí se nám i to, když se věnují oborům, které mají v Česku dobré uplatnění nebo se tu teprve formují. Ať jsou přírodovědné, technické, umělecké nebo třeba humanitní. Celkem už jsme pomohli s penězi na univerzitní studium 239 studentkám a studentům. Příští rok mezi nimi můžete být také.

Každoročně otevíráme grantové řízení pro nové zájemce. Přihlásit se mohou absolventi jakékoliv střední školy. Vybíráme ty, jejichž dosavadní zápal pro vybraný obor odpovídá ambici studovat na univerzitě.

Důležité termíny

Důležité termíny

Máme oči otevřené. Čerpáme informace a podněty z každodenního života. A inspirují nás i naše děti – jejich pohled na život, jejich akademické znalosti i to, jak se vypořádávají s vlastními výzvami.

Renáta Kellnerová

Background image

Jak podporujeme univerzitní studentky a studenty v číslech

239

studentek a studentů

 univerzit už získalo náš grant

61

studentek a studentů

 v akademickém roce 2022/2023

7,9

milionů Kč

pro studentky a studenty univerzit v akademickém roce 2021/2022

105

milionů Kč

jsme poskytli studentkám a studentům univerzit za uplynulých 12 let 

Výroční zprávy