Martin Sova

* 1996

Střední škola

International School of Prague, absolvováno 2015

Vysoká škola

University of Exeter, UK, čtyřletý obor Computer science with industrial placement, od roku 2016

E-mail

martinkevinsova@gmail.com

Nejoblíbenější předměty

matematika, fyzika a počítačová věda

Cíle

V současné době se těším na úspěšnou studentskou kariéru v University of Exeter. Během období 2017/18 se budu hlásit na výběrovou pozici softwarového inženýra. Očekávám, že tato pracovní stáž bude velmi důležitá, protože díky ní získám profesionální zkušenosti a následně mi pomůže s mou touhu stát se po dokončení univerzity softwarovým inženýrem. Po získání titulu BSc zvažuji získat titul MSc Computer Science se zaměřením na softwarové inženýrství. V budoucnu se chci také částečně zabývat výzkumem umělé inteligence, protože to je jeden z nejvíce se rozvíjejících IT oborů v dnešní době.

Zájmy

Ve svém volném čase rád hraji na bicí, věnuji si fotbalu, a také rád cestuji.

Představení studenta

Jsem student druhého ročníku bakalářského studia oboru Computer Science with Industrial Placement na Univerzity of Exeter. Moje oblíbené předměty na střední škole byly matematika a fyzika. Když jsem se seznámil s řešením algoritmických problémů pomocí jazyka Python, pomalu jsem si oblíbil počítačovou vědu. Byl jsem okouzlen schopností převést konkrétní matematické pojmy do Pythonu a přitom přemýšlet abstraktně o veličinách a relacích v matematice.

Moje dovednosti, které jsem získal v kurzech matematiky a fyziky, byly tedy přenosné do mého nového oblíbeného oboru; počítačová věda. Toto mi pomohlo rychle pojmout logickou podstatu která se nachází v programování. Zejména matematika mi poskytla komplexní pohled na programování, což mi pomohlo s několika oblastmi, jako napřiklad aplikace modulární aritmetiky nebo pravděpodobnostního uvažování.

 

Martin Sova
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.