background image

Jiří Antoňů

Náš stipendista od roku 2023
Antoňů Jiří
Antoňů Jiří

Univerzita

Technical University of Denmark

Obor

General Engineering

Rodné město

Praha

Kontakt

tkff@jiriantonu.cz


A byť jsem do Dánska ještě ani neodjel, studium v zahraničí bych doporučil úplně každému – už jen proto, že člověk díky takové zkušenosti získá perspektivu a začne si více vážit své rodné země.

Antoňů Jiří

Jiří Antoňů

Vzhůru na sever

Letošním rokem začínám své studium na dánské DTU – Technical University of Denmark. Mimo to, že tato univerzita vyučuje přesně to, co jsem si vždy přál studovat, se každoročně umisťuje na prvních příčkách světových žebříčků technických univerzit. Již nějakou dobu mě také pro svou vysokou životní úroveň, silnou ekonomiku a velkou občanskou spokojenost přitahují severské země, takže bylo studium na DTU po podrobnějším průzkumu seznamů světových univerzit celkem jasná volba. A byť jsem do Dánska ještě ani neodjel, studium v zahraničí bych doporučil úplně každému – už jen proto, že člověk díky takové zkušenosti získá perspektivu a začne si více vážit své rodné země.

Dělat dobré jméno Česku

Do budoucna bych samozřejmě rád dokončil bakalářské studium na DTU a možná pokračoval na magisterské. Následně bych se rád vrátil do České republiky a dále rozvíjel své podnikání. A jelikož věřím, že k úspěchu je klíčová lidská spolupráce a také finanční udržitelnost jakéhokoli projektu, mým snem je vybudovat firmu, která se bude věnovat umělé inteligenci, bude ji rozvíjet, inovovat, ale i integrovat do běžného života. Chci, aby zde byla kvalita výzkumu mezinárodního významu a aby moje společnost České republice dělala v této oblasti dobré jméno po celém světě. Já sám bych se ve firmě rád věnoval výzkumu a vývoji a chci spolupracovat s dalšími předními světovými výzkumníky a posouvat tak hranice toho, čeho je strojové učení schopno.