Konec úspěšného roku a plány pro letní prázdniny

Z mého pohledu, mají studenti při čekání na výsledky zkoušek jeden ze dvou pocitů: obavy nebo vzrušení. Nejčastěji se jedná o směs obou, protože univerzita může i pilného studenta přivést do nejistoty, zda úspěšně dokončil studijní rok. Proto není lepší pocit, než začít léto se zjištěním, že jsem úspěšně absolvoval další univerzitní rok, a že se mohu konečně soustředit na aktivity, na které nemám dost času během studia.

Letos jsem si slíbil, že se zaměřím na budování profesionálních zkušeností, které mi po absolvování univerzity pomůžou k dosáhnutí mých cílů. Prázdninový čas bych chtěl také trávit s rodinou v Praze a cestováním. Chci investovat svůj čas v létě do koníčků a práce, protože mám předsevzetí pokračovat v učení (což mi pomůže neocenitelně během posledního roku na univerzitě), ale také chci využít každé příležitosti užít si léto, po kterém se mi stýská v průběhu anglické zimy.

Abych naplnil moje letní cíle, ucházím se o stáže, které se týkají softwarového inženýrství, většina z nich sídlí v Praze. Rozhodl jsem se hledat práci v Praze, protože se zde nachází stále více respektovaných IT společností, které chtějí zaměstnat studenty mého zaměření; hlavně mi práce zde poskytne příležitosti seznámit se s pracovním prostředím v České republice. Nadále budu moc trávit čas se svou rodinou, než se budu muset znovu vracet do Velké Británie. Zatím jsem získal pozitivní odpovědi od většiny IT firem v Praze (některé jsou české firmy a některé z nich jsou americké), hlavně bych chtěl porovnat každou firmu na základě prestiže a zároveň i dojmu z atmosféry ve firmě, když půjdu na pohovor. S kombinací dvou jednoduchých ingrediencí - relaxace a vytrvalou prací - doufám, že toto léto bude plně obohacující i vzdělávací.