Daniel Pajer

* 1997

Střední škola:

Gymnázium Jana Keplera, Praha 6, absolvováno 2017

Vysoká škola/Univerzita:

Imperial College London, UK, čtyřletý obor Fyzika (MSci), od roku 2017

e-mail:

daniel.pajer17@imperial.ac.uk

Nejoblíbenější předměty

Fyzika, matematika, programování, literatura, dějepis

Cíle

Stát se dostatečně vzdělaným v určité oblasti, aby dávalo jiným lidem smysl vyslechnout si mé názory, a zároveň si udržet chuť neustále se učit novým věcem a ostatním naslouchat.

Zájmy

I když se mi kvůli náročnému studiu množství volného času krátí každým rokem, snažím se vzdělávat i v jiných odvětvích, než je jen věda. Rád chodím na všemožné přednášky a výstavy a doplňuji si poznatky, které bych měl již dávno mít z gymnázia. Znovu objevuji krásy analogové fotografie a kouzlo temné komory, čemuž se věnuji i v rámci univerzitního, fotografického klubu jakožto místopředseda. Poslední dobou také s napětím sleduji vývoj nálad ve společnosti, a to například v otázce Brexitu.

Představení studenta

Jakožto student Gymnázia Jana Keplera v Praze jsem měl to štěstí, že se mi dostalo relativně liberálního přístupu ke vzdělání, který mi umožnil se více věnovat tomu, co mě zrovna zajímalo. Kdybych zároveň nebyl konstantně obklopen tak skvělými lidmi, jaké jsem měl tu čest zde potkat, určitě by má životní dráha vypadala jinak.

K fyzice samotné jsem se dostal celkem náhodou, když jsem si na začátku sexty (druháku) na poslední chvíli vyměnil dramatický seminář za fyzikální. Nedlouho poté jsem s kamarádem ve volném čase zkoušel řešit zajímavé úlohy z Fyzikálního korespondenčního semináře typu: „Co by se stalo, kdybych na povrchu Země náhodou upustil miniaturní černou díru?“ Z fyziky se postupně stala závislost; začal jsem se účastnit všemožných vědomostních soutěžích, což nakonec kulminovalo v mojí reprezentaci na Mezinárodní fyzikální olympiádě v Indonésii, kde jsem vybojoval bronzovou medaili.

Právě na této olympiádě jsem si skutečně uvědomil, že bych v budoucnu rád pokračoval ve studiu na jedné z předních světových univerzit a osvojil si tak práci v mezinárodním kolektivu. Chtěl bych tudíž na závěr poděkovat Nadaci The Kellner Family Foundation, neboť mi nesmírně vřele pomáhá na této mé cestě za poznáním.

Daniel Pajer
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.