Lucie Studená

* 1995

Střední škola

Gymnázium Jana Keplera, Parléřova 2, Praha 6 (rok ukončení 2014)

Downe House School, UK (tříměsíční zahraniční studijní pobyt, 2012)

Vysoká škola

University of Cambridge, UK, zahájeno 2014

Nejoblíbenější předměty

Především biologie, konkrétněji molekulární biologie a bioinformatika, mikrobiologie a virologie. Mimo biologii mě zajímá programování a trochu i ostatní přírodní vědy.

Cíle

Prospívat ve studiu a dostat se později do vědecké praxe a přispět svým výzkumem střípkem k tomu, co o světě víme, osobnostní rozvoj, pomoci středoškolákům objevit vědu

Zájmy

Ráda se věnuji všemožným sportům - největší láskou jsou teď asi chození horských přechodů, jeskyňaření a také kajakování. Jinak když je náhodou příležitost, ráda si zalezu na horolezecké stěně nebo snowboarduju. Kromě sportů i amatérsky fotím a peču, hrávala jsem na kytaru a příčnou flétnu, ale na to už teď není čas. V posledním roce a půl mě hodně chytilo improvizační divadlo, i přestože mi zoufale nejde :D

Představení studenta

Jsem možná někdy trochu bláznivá holka, kterou ještě nepřestalo bavit se něco nového učit, mám ráda vědu, sport, cestování a poznávání, jaké všechny podoby může svět mít. Občas se vrhám do neznáma, abych poznala něco nového, především v co vše lidé věří a jak vnímají svět, a věřím, že naše štěstí, minimálně ve vyspělém světě, závisí především na tom, jak sami hodnotíme události, které přicházejí.

Studuji třetím rokem na University of Cambridge obor Natural Sciences, v rámci něhož se specializuji na biologii, teď konkrétně na rostlinné vědy, což ale především proto, že na této katedře dělají asi nejvíce syntetické biologie (spojení biologie a inženýrství). Trochu mě to táhne i k bioinformatice, které jsem se věnovala v průběhu svého středoškolského vědeckého projektu v Akademii věd, a ráda bych to zkombinovala – vytváření pro lidstvo nebo přírodu užitečných biologických “zařízení”, částečně i s pomocí počítačů.

Lucie Studená
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.