Stipendisté, projekt Univerzity

Pro české studentky a studenty mířící za vzděláním do zahraničí otevíráme od nového roku žádosti o grant

Stipendisté, projekt Univerzity

Rozhodnutí studovat v cizině přináší mladým lidem rozšíření výběru na stovky univerzit a násobné množství oborů, včetně takových, které univerzity v České republice nenabízí. Studentky a studenti obvykle oceňují právě nové obory, jejich vzájemnou provázanost, úzké propojení s praxí nebo renomované přednášející a multikulturní prostředí. Přitom je jich většina odhodlána vrátit se zpět do České republiky, aby zde zúročili své mezinárodní zkušenosti. Velkou výzvou však je studium v cizině po finanční stránce. Často pomáhají různé granty, tak jako náš projekt Univerzity, určený studentům bakalářských programů. 

Již čtrnácté kolo příjmu žádostí o grant otevíráme od nového roku. Žádosti přijímáme elektronicky přes formulář na našem webu, a to nejpozději do 12. března. Přihlášky pak posuzujeme ve dvou kolech. Nejprve vyhodnotíme informace poskytnuté v přihlášce a vybrané studenty následně pozveme k osobním rozhovorům. Co vše potřebujeme od nových žadatelů a jak postupovat při podání žádosti najdete v části Pro žadatele.

Jedním z hlavních důvodů, proč jsem chtěl jít do zahraničí, byly příležitosti, které mi škola může nabídnout. Dá se říct, že cokoliv chcete, s tím vám tu pomohou. Ať je to výzkum, který můžete dělat ve spolupráci s profesory, špičkami ve svých oborech. Stáž v jednom z gigantů na West Coast. Nebo chcete založit startup a potřebujete peníze a mentory na rozjezd…

Ondřej Gonzor

stipendista projektu Univerzity

"Je úžasné, jak daleko se můžete dostat, když věci prostě zkusíte – nikdo vám nemůže garantovat úspěch, ale vyzkoušet je můžete stejně. Dost možná se pak časem ocitnete v situaci, o které se vám ani nesnilo," vzkazuje středoškolákům v posledních ročnících studia Jan Apolín, náš stipendista studující na University of Oxford.

Příběhy našich stipendistek a stipendistů představujeme na našem webu. Jsou inspirací a zároveň připraveni poskytnout zájemcům o zahraniční studium pomoc i cenné rady.

Za 13 let jsme poskytli prostředky na studium i náklady s ním spojené celkem 239 studentům univerzit po celém světě, včetně těch renomovaných jako jsou např. University of Oxford, University of Cambridge, Yale University apod.

Pro mě je to velká zkušenost, člověk se hodně osamostatní, naučí se perfektně jazyk a pozná nové lidi z různých zemí světa. Na Oxfordské univerzitě mě nadchl systém tutoriálů, kdy ve skupince dvou až tří studentů s profesorem rozebíráme řešení zadaných problémů a cokoli dalšího, co nás zajímá. Je to velmi osobní a přátelský přístup.

Kateřina Panešová

Kateřina Panešová

stipendistka projektu Univerzity

Stipendisté projektu Univerzity | příběhy a kontakty
Informace pro žadatele o grant z projektu Univerzity | Pro žadatele

Důležité termíny
1. 1. 2023 | otevření žádostí

12. 3. 2023 | poslední den příjmu žádostí