background image

Daniel Hausner

Náš stipendista 2016 – 2019

Univerzita

University of Southampton, UK

Obor

Mechanical Engineering

Rodné město

Rakovník

Kontakt

dn.hausner@gmail.com

Řešení problémů napříč obory

Při studiu oboru Mechanical Engineering se zaměřením na robotiku jsem přičichl k programování, které mě časem úplně pohltilo. Líbí se mi, jak spojením inteligence (jak lidské, tak umělé), výpočetního výkonu a trochy elegance může vývojář vynalézt řešení problémů napříč obory. Od diagnózy v medicíně přes předpověď počasí až po řízení robotů na Marsu. Moje další kroky vedly ke studiu MSc Computing Science na Imperial College London.

Rozvoj dovedností

Přestože začátky studia ve Velké Británii byly krušné, především doba přihlášek, kdy jsem musel vypilovat angličtinu z B1 na C1 během pěti měsíců, bylo to pravděpodobně nejlepší rozhodnutí mého života. Během studia jsem si užíval praktický způsob výuky zaměřený více na rozvoj dovedností než na biflování nazpaměť. Otevřely se mi také dveře ke mnohým projektům. Jedním z nich byla robotická plachetnice, se kterou jsme vyhráli světový šampionát.

Práce na dálku

Pokud se mi během studia otevřely dveře, po získání titulu se mi otevřela obrovská vrata do světa. Vím, že nebudu mít problém najít práci ve svém oboru, kamkoliv se vydám. Dokonce se mi podařilo oddělit místo pracoviště a bydliště. Nyní pracuji na dálku pro londýnský startup a v posledním roce jsem pobýval na místech jako Ericeira (Portugalsko), Madeira a Česko. Také mám flexibilní pracovní dobu. Mám tak čas i na volnočasové aktivity a práci si plánuji podle sebe nebo například podle počasí.

Moje články a napsali o mně

Všechny články