background image

Pro studenty

Máš v sobě touhu učit se, rozvíjet se a růst, ale zatím vyrůstáš někde, kde to vzdělání moc nepřeje? Tak to je gymnázium Open Gate přesně pro tebe. Tahle škola se o tebe postará po všech stránkách – od špičkového vzdělání přes kroužky až po ubytování a jídlo. A díky stipendiu se ty nebo tvoje rodina nebudete muset starat o to, jak vše zaplatíte.

Vážně je Open Gate i pro mě?

Pokud se ptáš kvůli penězům, tak ty vyřeší stipendium. Pro nás je nejdůležitější, jestli máš chuť a vůli na sobě pořádně pracovat. To, jestli máš ke studiu ty správné předpoklady, prověří přijímací zkoušky. Ale byla by škoda to nezkusit. Chceš dostat příležitost složit mezinárodní maturitu International Baccalaureate IB a pak třeba pokračovat ve studiu na nějaké zahraniční univerzitě? Pak je Open Gate skvělá volba. Díky české maturitě budeš mít dveře otevřené i na českých vysokých školách.

Přijímačky budou určitě těžké, zvládnu je?

I s tím ti můžeme pomoct. Pokud žiješ v dětském domově, pěstounské péči nebo sociálně znevýhodněné rodině a bojíš se, že přijímací zkoušky na Open Gate nezvládneš, dej nám vědět. Propojíme tě s lektory ze Školy Populo, kteří tě na zkoušky bezplatně připraví. Naši studenti, kterým s přijímačkami pomáhali, si lektory ze Školy Populo nemohou vynachválit.

Jak přesně to na Open Gate funguje?

To se dočteš na webu školy opengate.cz. A když tě zaujme, nejlepší je se pak zastavit na dnech otevřených dveří, které ve škole pořádají každý rok v listopadu a v lednu. Můžeš samozřejmě přijít se svými rodiči nebo zákonnými zástupci i jindy, ale to je potřeba domluvit dopředu, aby se to hodilo tobě i škole. 

Jak teda získám sociální stipendium?

Žádost za tebe musí podat rodiče nebo zákonní zástupci. Popros je, aby si prošli informace v části Pro rodiče a praktické informace o stipendiu. Kdyby potřebovali s čímkoliv pomoct nebo poradit, můžou se samozřejmě s důvěrou obrátit na zástupce nadace.

Co když budu chtít po maturitě na vysokou?

I pro vysokoškoláky nabízíme stipendia, která jim pomáhají zaplatit náklady na studium. Když nás přesvědčíš, že na to máš, peníze ti v cestě na Oxford, Cambridge nebo Jihočeskou univerzitu rozhodně stát nebudou.

Pro žadatele o stipendium