Aktuality (OG)

background image

Open Gate

18. 1. 2022

Jaroslav Čech

Na gymnáziu jsem se ocitl v kolektivu, kde se chtěli učit všichni. To byl zásadní zlom v životě

Osud Jaroslavu Čechovi na začátku nerozdal ty nejlepší karty. Příběh mladého učitele angličtiny z Dobříše ukazuje, že cesty k úspěchu mohou být klikaté a že sázka na vzdělání se vždy vyplatí. „Nechtěl jsem spadnout do situace, ve které končí velká část dětí z dětských domovů. Povedlo se a dnes žiji svůj sen,“ říká 31letý Jaroslav Čech.

Téma
Roky

Open Gate

29. 12. 2021

Jan Hrebik

Největší překážka studia v zahraničí? Aby to člověka vůbec napadlo, usmívá se student Jan Hrebík

Open Gate

23. 12. 2021

škola Open Gate

Zveme vás do základní školy a gymnázia Open Gate | ve čtvrtek 20. ledna 2022 od 16.00 hod.

Open Gate

5. 12. 2021

Dobrovolnictví ve škole Open Gate - připomínáme si Mezinárodní den dobrovolníků

Pevné zakotvení dobrovolnických aktivit vychází z mezinárodní maturity IB (International Baccalaureate), kterou většina oktavánů Open Gate končí své studium. 

Open Gate

12. 11. 2021

Vzdělání i vzájemné propojení

Vzdělání i vzájemné propojení

Open Gate

1. 9. 2021

17. školní rok zahajuje v Open Gate 100 žáků základní školy a 296 studentů gymnázia

Třetina gymnazistů vstupuje do nového školního roku opět s podporou Nadace The Kellner Family Foundation.

Open Gate

30. 7. 2021

Na fungování Open Gate se po smrti Petra Kellnera nic nemění. Jeho žena školu podporuje, říká Petra Dobešová

Na fungování Open Gate se po smrti Petra Kellnera nic nemění. Jeho žena školu podporuje, říká Petra Dobešová

Open Gate

8. 7. 2021

Vynikající výsledky absolventů gymnázia Open Gate | 2021

Plný počet, tedy 45 bodů, pro pět našich absolventů. Jsme hrdí na výsledky všech - top hodnocení 40+ bodů letos získalo 16 z nich.

Open Gate

17. 5. 2021

Učitelka Jana Klečková: pomáhá žákům jít za svým snem

Jana Klečková učí třicet let v Mariánských Lázních. Během své kariéry se věnovala dětem se specifickými poruchami učení. Pomohla připravit na studia také žáky s výjimečným talentem, kterým ale chyběla opora v rodině. Letos se díky její podpoře dostala na gymnázium Open Gate jedenáctiletá Anna. Navzdory složité rodinné situaci zvládla přijímací zkoušky v době, kdy museli školáci přejít na distanční výuku. To samo o sobě vyžadovalo velké nasazení a rychlé přizpůsobení se nové situaci. „Pro nadané děti je nejdůležitější podpora rodičů a pedagogů. Často si nevěří, a to je opravdu škoda. Nechtěla jsem, aby se takový talent jako je Anna, ztratil,“ říká Jana Klečková.

Open Gate

17. 5. 2021

Sociální pracovnice Světlana Reizenthalerová: Žena, která objevuje dětské talenty

Světlana Reizenthalerová pracuje už 35 let v sociálních službách. Prošla si prací v oblasti sociální intervence i prevence, nejvíc jí ale k srdci přirostla práce na odboru sociálně-právní ochrany dětí (tzv. OSPOD), které se věnuje 14 let, a která je dnes jejím denním chlebem. Práci s rodinami zná jak z pohledu „ospoďačky“, tak i jako doprovázející osoba. Zkušenosti z obou svých rolí využívá při řešení situací s dětmi, rodiči i členy náhradní rodinné péče.

Open Gate

17. 5. 2021

Student Jakub Jersenský | Řešil vynechávání písmen ve slovech, dnes plánuje studium v Irsku či Dánsku

Jakub Jersenský je studentem septimy gymnázia Open Gate a jedním z příjemců stipendia Nadace The Kellner Family Foundation. Jeho cesta životem nebyla úplně jednoduchá, přesto se stočila dobrým směrem, a Jakub díky psychologovi a pracovnici odboru sociální péče dnes místo vynechávání písmen ve slovech řeší, na jakou zahraniční univerzitu se po maturitě vydá studovat genové inženýrství.

Open Gate

17. 5. 2021

Absolventka Dominika Kouřilová: Ve škole ji šikanovali, doma pečovala o čtyři bratry. Teď vystudovala prestižní školu a má práci snů

Dominika Kouřilová vyrůstala ve vesničce na Vysočině, maminka jí postupně "nadělovala" další a další malé bratry v touze přinést jí sestřičku - Kristiána, Daniela, Matěje a Františka. Maminka se však záhy po porodu musela vrátit do práce, rodině se totiž nedostávalo peněz.

Open Gate

17. 5. 2021

Studentka Veronika Dolejší: Jsem možná jiná než ostatní, ale vím, co chci

Pro mnohé ze studentů, hlavně z řad těch, kteří dostávají sociální stipendium, je Open Gate skutečnou branou do nového života. Odtud mají větší šanci uspět s přihláškou na přední domácí i světové univerzity. Jejich budoucí zaměstnavatelé si mohou být jisti, že zdejší studenti na sobě dokážou tvrdě pracovat a umějí obstát v konkurenci. I když sem třeba nepřišli jako čistokrevné studijní typy. To je i případ Veroniky Dolejší.