background image
background image

Rozvoj osobnosti i celé společnosti

Pomáháme mladým talentům získat vzdělání na špičkových univerzitách po celém světě. Díky tomu se mohou podílet na rozvoji české společnosti. A zlepšovat každodenní život nás všech.

Hodnoty, na kterých stavíme

Rozvoj

Podporujeme nejen profesní, ale i osobní rozvoj studentů. A tím i růst celé naší společnosti.

Odhodlání

Jsme tu pro ty z vás, kteří jsou ochotní vystoupit ze své komfortní zóny a pracovat na sobě. 

Sdílení

S naší podporou se pojí velká zodpovědnost. Každý, kdo chce brát, se musí naučit také dávat. 

Karolína Zemene
Karolína Zemene

O co usilujeme

Vědomosti jsou cenné, ale samy o sobě nestačí. Proto mladé lidi z České republiky podporujeme, aby studovali na univerzitách po celém světě. A kromě kvalitního vzdělání získali i životní zkušenosti, nadhled a navázali nová přátelství možná na celý život.

Jak pomáháme

Nadace pomáhá mladým lidem získat přístup ke kvalitnímu vzdělání, aby přispěli k růstu Česka. Nejen po dokončení studia, ale už i během něj.

Udělujeme granty 

Studium na zahraničních univerzitách je finančně náročné. Českým studentům udělujeme stipendia, která s ohledem na příjmy jejich rodiny pokrývají část nákladů na studium a život v dané zemi.

Propojujeme studenty

Podporujeme komunitní život mezi studenty a absolventy, pravidelně se setkávají na akcích, které pro ně připravujeme. Pořádáme přednášky na středních školách (ukázka prezentace) a spolupracujeme s mnohými organizacemi, například Středoškolská odborná činnost a Czexpats in Science.

Pomáháme absolventům

Po návratu ze zahraničí absolventům pomáháme s propojením na organizace nebo jednotlivce, které jim mohou pomoci s nastartováním profesní kariéry. Díky našim stipendistům jsme v kontaktu s mnohými univerzitními spolky sdružující české a slovenské studenty na zahraničních univerzitách, jako je třeba Oxford and Cambridge Alumni Society.

Stipendisté, univerzity, srpen 2022

Pro jaké studenty tu jsme

Záleží na vás, jestli chcete studovat přírodovědný, technický, humanitní nebo umělecký směr.

Granty udělujeme zájemcům o studium všech oborů, kteří jsou:

 • Vyhranění

  Víte, co chcete a proč. Do oboru, kterému se věnujete, jste se nadchli už na střední škole a chcete pokračovat na univerzitě. 

 • Iniciativní

  Pro nás není rozhodující, jaké máte známky. Nejdůležitější je, nakolik se o svůj obor zajímáte a jak jste v něm aktivní.

 • Cílevědomí

  Chcete se prosadit. Podporujeme ty z vás, kteří jste ochotní studovat daleko a odvažujete se jít ve svém oboru do hloubky.

 • Uvědomělí

  Pomoc by měla fungovat oboustranně. Od studentů očekáváme vzájemnou podporu ostatním studentům i Česku.

 • Dobře uplatnitelní

  Oceňujeme, když se věnujete oborům, které mají v Česku dobré uplatnění nebo se u nás teprve formují. 

Informace pro žadatele

Background image

Granty pro české studentky a studenty v číslech

17

zemí

Naši stipendisté studují nebo studovali v 17 zemích světa. Nejčastěji míří do USA, Velké Británie, Německa nebo Švýcarska.

55

univerzit

Studenti získávají nebo získali vzdělání na univerzitách po celém světě s přírodovědným, technickým, humanitním i uměleckým zaměřením.

239

Tolik studentek a studentů dosud čerpalo nebo čerpá grant od nás. 

Sídlo Nadace The Kellner Family Foundation
Sídlo Nadace The Kellner Family Foundation

Kontaktujte nás

Více informací vám ráda poskytne projektová manažerka projektu Univerzity Pavlína Mlynářová nebo naši stipendisté, kteří vám poradí z pohledu studenta.