Jakub Jandus, stipendista projektu Univerzity

Dvě minuty se stipendisty

Jakub Jandus, stipendista projektu Univerzity

Jakub Jandus, student oboru Robotics Engineering na Worcester Polytechnic Institute v USA. Náš stipendista od roku 2021.

Lucie Růžičková, studentka biochemie na Imperial College London. Naše stipendistka od roku 2021.

Adam Knirsch, student Medicinal and Biological Chemistry na University of Nottingham. Náš stipendista od roku 2020.

Jakub Jandus

Jakub vyrazil za studiem robotiky až do Massachusetts. Nenechal se odradit ani tím, že to byla jeho první cesta za oceán. Robotika pro něj brilantně kombinuje jak strojírenství a elektroniku, tak i programování a umělou inteligenci. A na Worcester Polytechnic Institute našel bakalářské studium, kde každý předmět mimo krátkých každodenních přednášek zahrnuje i praktický projekt. Univerzita je také přibližně hodinu cesty od Bostonu, sídla mnoha robotických firem.

Nikdy předtím jsem se nemusel zamýšlet, v čem jako Češi vynikáme, protože jsem nikdy neměl potřebu objasnit novým kamarádům, ´jak to chodí u nás v Česku´. Naše zvyky jsou světový unikát a pokoušet se vysvětlit například Velikonoce je vážně zážitek. Upřímně doporučuji: studujte jazyky. Otevřou se vám dveře k poznání nových lidí a kultur. Mezinárodní konference přestanou být noční můrou a strach z vyjadřování časem opadne. Osobně rád šířím osvětu o existenci naší malé zemičky uprostřed Evropy a troufám si říct, že česká vlajka by se na robotovi Boston Dynamics krásně vyjímala.

Jakub Jandus, stipendista projektu Univerzity

Jakub Jandus

stipendista projektu Univerzity

Jakub Jandus, stipendista projektu Univerzity
Dvě minuty se stipendisty | Jakub Jandus

Lucie Růžičková

Lucie jakožto studentka vědního oboru zvolila Imperial College London proto, že se univerzita specializuje na STEM obory a business, má skvělé výzkumné vybavení a klade důraz na praktickou výuku s profesionály v daném oboru. Na univerzitu také přichází studenti z celého světa a škola se nachází v krásné londýnské čtvrti Kensington. Náš grant čerpá prvním rokem a pomáhá jí zaplatit školné, náklady na bydlení, studijní materiály i cesty do zahraničí.

Lucie Růžičková, stipendistka projektu Univerzity

Univerzita je poměrně vysoko v žebříčcích hodnocení a zprvu se mi představa studia v zahraničí jevila jako nedosažitelná. Byla jsem plná obav z neznámého. Říká se, že překážky si často vytváříme sami v naší hlavě. Když jsem si toto uvědomila a měla jsem jasno v tom, že se o obor zajímám a ochotně mu věnuji čas nad rámec školní výuky, začala jsem si věřit – podala jsem přihlášku a vyšlo to.

Lucie Růžičková

Lucie Růžičková

stipendistka projektu Univerzity

Lucie Růžičková
Dvě minuty se stipendisty | Lucie Růžičková

Adam Knirsch

Adam si vybral obor Medicinal and Biological Chemistry na britské University of Nottingham. Náš grant mu už druhým rokem pomáhá zaplatit školné, náklady na bydlení, studijní materiály i cesty do zahraničí.

Adam Knirsch

Přestože je nás v mém ročníku a oboru přes 200, všichni učitelé si vždycky najdou čas na hovor, pokud někdo potřebuje něco dovysvětlit, nebo ho něco zajímá. Přestože bylo rozhodnutí odjet do zahraničí a nechat všechny dosavadní přátele v Česku velmi obtížné, rozhodně toho nelituji.

Adam Knirsch

stipendista projektu Univerzity

Adam Knirsch
Dvě minuty se stipendisty | Adam Knirsch

📌 Právě přijímáme žádosti o grant pro akademický rok 2022/2023. Přidáte se k Jakubovi, Lucii a Adamovi?

Do 31. března Grant pro studenty univerzit | formulář pro nové uchazeče