background image

Viktorie Vágnerová

Naše stipendistka od roku 2022
Viktorie Vágnerová
Viktorie Vágnerová

Univerzita

University of New Hampshire, USA

Obor

Mechanical Engineering

Rodné město

Teplice

Kontakt

viki.vagnerova@gmail.com

Obavy se změnily ve vzrušující výzvu

Představa studia v zahraničí, přestože to byl vždy můj největší sen, s sebou nesla určité obavy. Vstup do akademického prostředí v zahraničí pro mě znamenal mnoho. Nicméně zpětně si uvědomuji, jak moc jsem se osamostatnila a vyrostla. Bylo úžasné objevit nové zájmy a najít skvělé kamarády. Dostala jsem třeba jedinečnou příležitost zkombinovat teorii a praxi svého oboru a společně s týmem nadšenců do obnovitelné energie se zapojila do celostátní soutěže Collegiate Wind Turbine Competition pro vývoj větrné turbíny. Je to vzrušující výzva, která mi otevřela nové obzory v oblasti technického designu.

Naplňuje mě humanitární pomoc

Dalším významným okamžikem bylo založení školního klubu WarChild UNH. Tento klub je dceřinou odnoží známé humanitární organizace WarChild Canada, která se zaměřuje na pomoc dětem žijícím ve válečných zónách. Toto téma mě poslední dobou velmi oslovilo a stalo se mým posláním. Zavázala jsem se nejen přinést povědomí o této problematice v rámci UNH, ale také jsem se aktivně zapojila do projektů humanitární pomoci. Ve spolupráci s lidmi, kteří sdílejí stejnou vášeň, pracujeme na založení non-profit projektu, který se týká humanitární pomoci a vývoje softwaru.

Nové zkušenosti mi otevřely oči

Celý rok jsem také objevovala krásy Nové Anglie (zejména nejkrásnější podzim, jaký jsem kdy viděla), cestovala a poznávala jiné kultury. Tyto zkušenosti mi otevřely oči a přinesly spoustu nových perspektiv. Jsem vděčná za příležitost studovat na University of New Hampshire. A stejně tak jsem vděčná za všechny kolem sebe, kteří mě inspirují. Těším na svou nadcházející stáž v UNH Advanced Manufacturing Center, kde budu pracovat na projektech spojených s vývojem technologií. Upřímně - už se nemohu dočkat, co všechno příští školní rok přinese!

Studium v Americe bych rozhodně nezvládla bez své úžasné rodiny. I když jsme teď od sebe nějakých 6000 kilometrů daleko, cítím její neocenitelnou podporu a jsem za ni opravdu moc vděčná. Poslední rok mě jen utvrdil v tom, je moc důležitá pro mě je.

Viktorie Vágnerová

Viktorie Vágnerová

stipendistka projektu Univerzity