background image

Nina Fuchsová

Naše stipendistka 2015 - 2018

Střední škola

Open Gate

Univerzita

Anglo-American University in Prague, CZ

Obor

mezinárodní vztahy

Rodné město

Praha

Kontakt

Absolventka gymnázia Open Gate v roce 2015

Rozvojová studia

S pomocí Nadace The Kellner Family Foundation jsem vystudovala obor mezinárodních vztahů na Anglo-americké univerzitě v Praze. Své bakalářské studium jsem završila červeným diplomem a ohodnocením Summa cum laude. Díky jednomu ze svých profesorů, který pracoval pro Lékaře bez hranic, a díky stáži, kterou jsem absolvovala shodou okolností také pro tuto organizaci, jsem se rozhodla své magisterské studium trochu/nepatrně/malinko odklonit od politologie jako takové. Zaměřila jsem se na rozvojová studia na Univerzitě Lund ve Švédsku. Poslední rok studia jsem měla možnost využít k získání praxe. Měla jsem velké štěstí a dostala jsem Traineeship pozici u Člověka v tísni, kde jsem poté také započala svou profesní kariéru. 

Stáž ve vysněném odvětví

Začala jsem jako podpora Barmského týmu na centrále v Praze a později, i když jen virtuálně kvůli pandemii covid-19, jsem se mezi kolegy do Barmy přesunula. Bohužel kvůli tamní politické a epidemiologické situaci jsem se rozhodla skoro po dvou letech Člověka v tísni opustit. Díky této příležitosti, kdy jsem mohla nastoupit do práce v oboru, který jsem vystudovala, jsem se ale mnohému naučila. Proto bych tento krok doporučila každému, koho nadchnou studia a přesvědčí ho, že v daném oboru chce nadále pracovat. Stojí za to se pokusit získat stáž během posledního ročníku na vysoké škole ve vysněném odvětví. 

Ujasnění priorit

Přestože je náročné kombinovat studium a práci (praxi), mně osobně tato zkušenost pomohla nastoupit do zaměstnání, kvůli kterému jsem se svůj obor rozhodla studovat, ihned po odevzdání diplomové práce. Traineeship mi také pomohl si ujasnit preference v oboru. Proto jsem se například dále ubírala směrem rozvojovým, namísto humanitární pomoci, do které jsem měla možnost s barmskými projekty nahlédnout a být jejich součástí. Nyní pracuji v rozvojovém sektoru a podílím se na zvýšení čísel úspěšného ukončení minimálně základní školní docházky v Indii, kde program Adopce na dálku Arcidiecézní charity Praha působí. I když může být někdy těžké se zorientovat v oboru a ujasnit si priority a zájmy v reálné dennodenní praxi, je důležité být k sobě upřímní, abychom se mohli posouvat tím správným směrem, který nás bude naplňovat.

Pracovní uplatnění: v zahraniční kanceláři pro Adopci na dálku v Arcidiecézní charitě Praha

Moje články a napsali o mně

Všechny články