background image

Michal Kubala

Náš stipendista od roku 2023
Kubala Michal
Kubala Michal

Střední škola

Open Gate

Univerzita

Eindhoven University of Technology, NL

Obor

Electrical Engineering

Rodné město

Želivec

Kontakt

misakkubala@gmail.com

Absolvent gymnázia Open Gate v roce 2023

Proč elektronické inženýrství?

Elektrické obvody jsou v dnešním světě naprosto nepostradatelné. Dnes si jen těžko dokážeme představit život bez svých chytrých mobilních zařízení nebo elektřiny jako takové. Tento pohled na svět jsem převzal od svého tatínka, který mně vždy brával do své dílny, kde mi ukazoval jednotlivé funkce různých elektronických součástek. Obor elektronického inženýrství byl tak pro mě jasnou volbou již řadu let. Vybral jsem si obor, který mě zajímá a baví a díky podpoře nadace manželů Kellnerových jej také mohu nyní studovat. Vždy pro mě byla velmi důležitá možnost svobodné volby a možnost výběru oboru je dle mého názoru naprosto klíčová jak pro studenty středních škol, tak pro studenty vysokoškolské. Přece jen jsme každý jiný a baví nás různé věci.

Evropské Silicon Valley

Má vybraná univerzita se nachází ve městě, kterému je také přezdíváno Silicon Valley Evropy. Fascinuje mě přístup univerzity k vývoji nových technologií ve spolupráci s firmami, které sídlí právě v Eindhovenu. Moje univerzita se takto zaměřuje na aktuální problémy a nedostatky dnešního světa. Já osobně se již velmi těším, až se budu moci stát součástí řešení všedních i nevšedních překážek, a pomoci tak rozvoji nás lidí. Mým velkým snem je zkušenosti získané právě v takovém inspirativním prostředí dostat zpět do naší země a pomoci tak Česku k energetické soběstačnosti a zviditelnit jej tak na poli rozvoje držitelné energie.

Život studenta není pouze studium jednoho zvoleného oboru ale také získávání zkušeností v různých odvětvích. Myslím že především mladí lidé by si měli tuto skutečnost uvědomit, aby se mohli stát více všestrannými lidmi a mohli se tak lépe začlenit do světa, který není pouze o vědě či politice, ale také o kultuře a lidských vztazích. I proto se v životě neobejdu bez kontaktu s ostatními lidmi, kteří mi mohou pomoci objevit nový pohled na svět, a to i přes to, že jsem se rozhodl pro studium přírodních věd a technologie.

Podobný obor studují

Všichni stipendisté