Zpívala jsem pro prince

Nikdy jsem si nemyslela, že budu moci říct, že jsem zpívala pro jeho královskou Výsost prince z Walesu, ale k mému údivu se přesně tohle stalo skutečností. 15. února přijel princ Charles navštívit Durham a při této příležitosti pro něj byl připraven koncert připomínající sté výročí smrti britského skladatele Huberta Parryho. Jako členka Durham University Chamber Choir jsem měla privilegium být součástí této vzrušující události, během které se jeho královské Výsosti představili nejtalentovanější hudebníci z Durhamu.

Na koncertě účinkovalo 90 hudebníků z Durham University Orchestral Society a sbor 150 zpěváků sestávající z členů Durham University Chamber Choir, Durham University Choral Society, Durham County Youth Choir a chóristů durhamské katedrály. Program pod názvem „Hlas a poezie: Oslava života a díla Parryho“ obsahoval několik Parryho nejvýznamnějších děl a také výběr písní z cyklu Songs of the Fleet skladatele Charlese Villierse Stanforda.
 Vystoupení v durhamské katedrále pro prince Charlese.
Koncert byl zahájen skladbou I was glad, což je Parryho aranžmá na text tradiční korunovační hymny, které složil k příležitosti korunovace krále Eduarda VII. Tuto velkolepou skladbu následovaly dvě písně z cyklu Songs of the Fleet, který zkomponoval Parryho současník Charles Villiers Stanford. Na tyto dvě skladby jsem se obzvláště těšila, protože sólo zpíval sir Thomas Allen, jeden z předních britských barytonů a světově uznávaný operní pěvec. Poté jsme zazpívali Parryho skladbu Blest Pair of Sirens, již zkomponoval na počest zlatého jubilea královny Viktorie. Poslední písní byl Jerusalem, který se stal neoficiální druhou hymnou Anglie, a všichni včetně prince Charlese se přidali ke zpěvu. Zpívat Parryho a Stanfordovu hudbu s tak velkým orchestrem a sborem bylo opravdu neobyčejné; i princ Charles po koncertu poznamenal, že to pro něj byl unikátní zážitek slyšet tuto hudbu v provedení tak obrovského hudebního tělesa. Jsem nesmírně vděčná, že jsem měla možnost podílet se na tomto výjimečném koncertu. Uvědomuju si, že tohle je příležitost, která se člověku naskytne jednou za život a cítím se poctěna, že jsem mohla zpívat po boku těch nejlepších hudebníků z naší univerzity a hrabství Durham. Princ Charles s doprovodem opouští katedrálu. 

Zpívala jsem pro prince
Zpívala jsem pro prince