Zkoušky za mnou a Afrika přede mnou…

Nechce se mi tomu ani uvěřit, ale poslední semestr utekl rychleji, než jsem čekala a tak už jen počítám hodiny do mého zítřejšího letu za dobrodružstvím.

Druhý semestr jsem strávila hlavně v práci, s přáteli a mezi knihami. I když občas to bylo ze studijních důvodů, většinou to byly knihy typu Medvídek Pú či Alenka v Říši divů, a že já jsem tu Říši Divů určitě navštívila. Z něčeho, co v březnu začalo jako sranda a výzva pro mě, cestovatelku a studentku třetího ročníku, se zrodil projekt, na který se mi podařilo vybrat něco přes 500GBP a přes 350 francouzských a anglických knížek (cca 150kg). No a hlavně proto jsem si nemohla stěžovat na nudu. Ono zorganizovat si takhle z pokojíčku knihovnu na Madagaskaru není tak jednoduché, jak se může zdát. Chvílemi jsem si připadala jako call centrum aerolinek, pak na mě přišla role knihovnice a dneska jsem dokončila svou roli baliče, a úspěšně sbalila 60kg knih, které s sebou budu zítra na svůj Madagascar Bookfeeding Project převážet.

Mimo tu mou knihovnu jsem byla zvolena prezidentkou Česko-Slovenského klubu a vice prezidentkou Buddhistického klubu pro příští rok. Aberdeen se stává čím dál tím víc populární pro studenty z Česka nebo Slovenska a tak jsem jen ráda, že po roce fungování skupina má už kolem 20 aktivních členů. Já udělám, co bude v mých silách, abych to číslo v příštím roce ještě zvýšila. 

Škola mě nepřestává bavit a překvapovat a tak jsem se rozhodla, že do příštího roku půjdu (opět) naplno a po hlavě.  Neustále stíhám nacházet nové záliby a snažím se nezapomenout na ty staré. Nedávno jedna z mých fotografií vyhrála druhé místo na Univerzitě a postoupila do celosvětové soutěže mezi Univerzitami. Jelikož opravdu ráda cestuju, našetřila jsem si a zainventovala do fotoaparátu, tak abych se i této zálibě mohla konečně věnovat naplno. Teď už vám jen všem přeji krásné léto a hodně štěstí všem těm, co mají stále ještě nějaké zkoušky před sebou!