Zkoumám, jak si posvítit na mysl

Blíží se konec druhého trimestru mého poslední roku bakaláře, a přestože mám hodně práce s výzkumným projektem a dizertací, jsem spokojená a užívám si to. Můj výzkumný projekt zkoumá účinky terapie světlem, která se v minulosti používala hlavně na sezónní (zimní) deprese, ale v posledních letech se u ní nachází zajímavé výsledky i pro nesezónní duševní problémy. Moje dizertace se zabývá účinností kognitivně behaviorální terapie na online a digitálních platformách.

Obě práce jsou pod supervizí úžasných oxfordských vědkyň (profesorky Catherine Harmer a Anke Ehlers), které do psychologické vědy přispěly důležitými poznatky a velmi mě inspirují, za což jsem moc vděčná. U profesorky Harmer jsem také získala místo na tříletý doktorát, kde budu nejspíš od podzimu pokračovat výzkumem kognitivních účinků psychofarmakologické léčby. :) Tato oblast mě hodně baví, jelikož pomáhá odhalit, co se vlastně v mysli a v mozku při duševních onemocněních a jejich léčbě děje. Např. některé poznatky naznačují, že antidepresiva nutně nemění náladu, ale spíše ovlivňují, jak rychle se člověk učí o světě. Tudíž mohou člověku pomoci ‘přeučit se’, že svět není tak špatný, jak se zdá - zvlášť pokud se léky zkombinují s terapií, která pomáhá pozměnit, jak člověk svět vnímá. No není to zajímavé?
Ve svém volném čase se učím lépe hrát na kytaru, peču dorty (viz fotka), poslouchám Franze Ferdinanda a plánuji naši podzimní svatbu! :)

Zkoumám, jak si posvítit na mysl