Zimní semestr

Léto uteklo jako voda a další semestr na vysoké škole byl přede mnou. Jelikož se na Anglo American University začíná o měsíc dříve než na státních vysokých školách, měl jsem první školní den už 31. srpna. I když jsem se do školy už těšil, nevyvíjel se začátek semestru podle mého plánu. Hned první týden jsem onemocněl se zánětem dýchacích cest a musel jsem brát antibiotika po dobu dvou týdnů. Taková situace pro mě byla poměrně závažný problém. Nejen, že jsem zameškal několik přednášek, ale nahromadila se mi i spousta úkolů v práci. Druhá polovina září pro mě byla tedy celkem nabitá, jelikož jsem doháněl vše, co jsem zameškal.

Než jsem si stihl všimnout, že je léto za námi, byla tu polovina října a s ní přišel i první zkouškový týden (mid-term examination). Na všechny zkoušky byl jen jeden pokus, ostatně jako vždy, a každá z nich měla 30% váhu na finální známku z daných předmětů. I když jsem měl ze zkoušek poměrně strach, jelikož jsem psal každý den jednu až dvě, vše nakonec dopadlo, jak mělo a moje nejhorší známka nakonec byla 80 %, což mě mile překvapilo. Když zkoušky pominuly, mohl jsem se opět naplno věnovat práci a s hořkostí v ústech sledovat, jak míří akciové trhy jižním směrem.

Kromě školy a práce se i nadále věnuji boxu, na který docházím stále jednou týdně. Již několik měsíců se snažím vybičovat a věnovat se sportu více, ale zatím se mi to zdá jako naprosto nereálný cíl. Ze školy se totiž vracím až kolem deváté večer, a to už je moc pozdě na to, abych se vydal do posilovny, nebo šel plavat do bazénu. Zatím žiju v naději, že jakmile dokončím tento semestr, tak si na sport udělám více času, ale nejsem si jistý, do jaké míry je to reálné. Uvidím. Možná až budu psát další příspěvek do blogu, bude ze mě sportem žijící člověk.