Zima? Ne, v Aberdeenu…

Semestr utekl tak rychle, že jsem si ani nevšimla, že už mám 4. týden toho druhého. Vše klape jak má, po měsíci čekání na výsledky zkoušek jsme se všichni v naší „mezinárodní partě“ dočkali, a s radostí zjistili, že ve stejném složení můžeme v klidu pokračovat do dalšího semestru.

Volný čas jsme využili k poznávání okolí, když se ostatní dozvěděli o mé zálibě ve stopování, první dobrodružství na sebe nenechalo dlouho čekat. Rozhodli jsme se udělat celodenní výlet do Inverness, pro zdejší to byl asi šok, vidět v lednu na asi půl kilometru stopovat 6 studentů, ale nakonec jsme se všichni dostali tam i zpět bez problémů. Dokonce za mnou přijela v té době kamarádka z Čech, a jako pravý průvodce jsem ji ukázala nejen Aberdeen, ale navštívili jsme i blízký Stonehaven s krásnou zříceninou hradu a St. Andrew.S odchodem prvního semestru jsem očekávala příchod zimy. Bohužel, (bohudík?) jsem se nedočkala. Aberdeen, k překvapení všech, byl letos nadměrně teplý. A tak kamarádka s radostí říkala, že přijela k moři, kde je o 35°C tepleji než u nás. (Bylo to v době, kdy u nás bylo -30°C).
Kromě cestování jsem se ještě více vrhla do dobrovolnictví. Za dobrovolnictví, kterému jsem zatím věnovala okolo 100 hodin, mám certifikát, schválený zdejším parlamentem (MV award). Nicméně, jsem si přidala ještě pár hodin v BookEndsu a když jsem zjistila, že kuchařské dovednosti 90 % zdejších studentů jsou na bodu mrazu, tak jsem si přidala i pár hodin týdně ve zdejším Cookery workshopu, kde se nejen snažíme naučit studenty nějaké základy vaření, ale i vařit ekonomicky a zdravě. Je to celé součástí „Climate change project“, kde se snažíme podporovat zdejší farmáře a tak nějak se snažíme šířit i trochu „zeleného myšlení“ mezi studenty.V následujícím týdnu bych se měla dozvědět, jestli jsem byla přijata na výměnný pobyt do Turecka nebo Hongkongu, tak s nadějí očekávám, že nějaká z těchto možností mi vyjde a já tak příští rok budu moci opět poznávat novou kulturu, jazyk a tradice a tím se více přiblížit k oboru který studuji. Protože věřím, že Sociologie i Mezinárodní vztahy jsou obory, kde záleží nejen na obsahu učebnic, ale také na kontaktu s okolním světem.
Jsem velice vděčná všem z Nadace The Kellner Family Foundation za pomoc, protože díky nim mám možnost zde nejen studovat, ale také věnovat se tomu, co mě baví.

Celodenní výlet Inverness
Zima? Ne, v Aberdeenu…