Zakládání nového školního klubu v Japonsku

Minulý semestr se nesl ve znamení nových zkušeností, jelikož to byl můj první semestr na vysoké škole. Podařilo se mi osvojit si znalosti, které budou absolutně nepostradatelné během mého jarního semestru, který mi začíná v již v dubnu, bez kterých by nebyl můj studentský život tak naplňující, jak mohl být již semestr minulý.

Zjistila jsem, že nejdůležitější věc při vybírání si předmětů je vyhledat si co možná nejvíce informací o profesorovi, co učí ten předmět, o který mám zájem. Minulý semestr jsem se totiž řídila jen jménem předmětu a tak jsem si vybírala předměty jen podle toho, že jsem si myslela, že by mě mohly zajímat a ne podle profesora. A v tom právě byla ta chyba.

Podařilo se mi přihlásit na některé předměty, které byly úžasné a nutily mě se zamyslet, bohužel většina předmětů ale taková nebyla. Nyní už mám více přátel ve vyšších ročnících a znám více profesorů, tak vím, jak si příště vybrat lépe. Přece jen od toho tady jsem, a během mého krátkého pobytu na této univerzitě se chci naučit co nejvíce věcí, co můžu. Takže paradoxně se nebudu hlásit na předměty, které mi zní úplně skvěle, jako ‚,Moderni Politická Teorie‘‘, protože vím, že mi nic nedají, ale budu se hlásit na předměty, o kterých by si lidé, kteří mě znají, mysleli, že mě v životě nemohou zajímat, jako například ,,Kvantové IT“!

Nicméně zlepšení mé strategie vybírání předmětů samotných není mým jediným cílem. Minulý semestr jsem, jako patřičný nováček, zkoušela spoustu nových věcí, jako je například hraní na příčnou flétnu ve školním orchestru, účastnění se byznys klubu mého kampusu, či učení se kendó (japonské šermířství), ale nic z toho mě nenaplňovalo tak, jak bych chtěla. Nejen to, ale všimla jsem si četných nedostatků extrakurikulárního vyžití pro studenty, kteří se zajímají o světové dění a nemají kde a s kým své nadšení sdílet.

Proto jsem se rozhodla založit debatní kroužek mého kampusu Keio University SFC Debate Society. Budu ho řídit v angličtině a pomáhat tak tím i japonským studentům, kteří potřebují zlepšit angličtinu. Chtěla bych, aby se z mého klubu stalo vřelé místo pro kohokoliv, kdo by rád prohloubil své znalosti o světovém dění a podělil se o vlastní argumenty k dané tématice s ostatními stejně zapálenými studenty.

Ono to tak lehké samozřejmě ale nebude. Nejdříve mě čeká prakticky celý rok papírování, až po kterém teprve bude tento kroužek uznán univerzitou jako oficiální klub Keio University. Navíc jsem také zjistila, že můj kampus nemá téměř žádnou historii debatování, a tak aby byl tento debatní tým schopný smysluplně debatovat a jezdit na turnaje, budu muset nejdříve všechny členy vyškolit v debatní teorii, což rozhodně nebude jednoduché, jelikož já sama samozřejmě nejsem žádný debatní veterán. Jelikož jsem na to ale sama, poperu se s tím, jak nejlépe to půjde. Těším se, co nadcházející semestr a otevření nového školního klubu přinese.