Začátky

Už uběhly téměř tři měsíce od doby, co jsem začala bydlet v Tilburgu. A i když uběhla takto krátká doba, tak si troufám tvrdit, že znám snad všechna sousedství tohoto města lépe než kterýkoli jiný student prvního ročníku. Kvůli tilburgské katastrofální situaci s ubytováním nemálo studentů žilo první měsíc ve stanech nebo v bungalovech za městem. Co se mně týče, stihla jsem bydlet ve čtyřech částech města: na severu, u univerzity, na jihu a ted', po třech stěhování, píšu tento blog z mého pokoje v západní části města. Díky neustálému stěhování jsem ale měla možnost poznat nespočet moc hodných lidí, takže mohu opravdu potvrdit tvrzení, že všechno zlé je k něčemu dobré.

Tilburgská univerzita mě naprosto mile překvapila. Obor Human Resource Studies: People Management studuje v ročníku 40 studentů ze všech koutů světa. V mém studijním kruhu je nás 20, ale na přednášky chodíme s dalšími třemi studijními programy. A tak pokud si budete chtít postěžovat na sociologii, kterou jsme v prvním semestru měli 2-3x týdně, tak si ověřte, že spolusedící zrovna právě obor sociologie zrovna nestuduje. Dále se můj první semestr skládal z tutoriálů (malých skupin o 15 lidech) akademických dovedností, poté hodin Organizaiton Studies a HR. Už mi stihl začít i druhý semester a s ním i úvod do statistiky. Musím říct, že tempo všech předmětů je neskutečné: to co jsme se na gymnáziu učili šest měsíců se tady stihne za dva. Opravdu hodně času trávím v univerzitní knihovně.

Rozhodla jsem se také stát aktivní členkou naší studijní asociace INPUT. Momentálně se každý týden scházím s výborem pro mezinárodní integraci a snažíme se všechny studenty mého oboru zapojit do aktivit, které organizujeme. Nedávno jsme organizovali velkou akci holandské kultury, další akce bude pak věnována spojení kultur. Mimoto jsem také aktivní členkou AEGEE - evropského fóra studentů zabývajícím se aktivním občanstvím, kulturními vymněnami, vzděláváním, cestováním a spoluprací s neziskovkami. Tento rok budu společně s mým výborem pracovat na velké výměně AEGEE členů s dvěma zeměmi. Společně s AEGEE  jsme například tento víkend dostopovali do Bruselu, kde jsme v centrále AEGEE strávili víkend.

Tilburg sice není nejkrásnější a nejživější město Nizozemí, ale zato je vyhlášené sportem. I když hodiny tělocviku nebyly nikdy mojí silnou stránkou, tak jsem se přeci jen rozhodla a koupila si  celoroční členství do našeho sportovního centra. Zatím jsem navštívila lekce jógy nebo správného dýchání (velmi prospěšné při zkouškovém). Přemýšlím také nad měsíčním kurzem boulderingu.  A pokud zrovna v pondělky neprší, chodím na hodiny tenisu. Jestli tedy někdy navštívíte Tilburg, nejprve se podívejte do ulice, kde žil Van Gogh a potom rozhodně zavítejte do našeho sportovního centra.

Jsem nesmírně ráda, že jsem si vybrala právě toto univerzitní  městečko k mému bakalářskému studiu. I přes všechny strasti s bydlením, náročným studiem, nepřetržitými srážkami s pár minutami slunečního záření denně, jsem si více než jistá, že studium na Tilburg University bylo dobré rozhodnutí. Přeci jenom má Tilburg co nabídnout. Dneska se zúčastním psychologického experimentu, potom pojedu do města na seminář o mindfulness a večer jdeme s kamarády do sauny. Příští týden mě čeká nábor do školního sboru, tak mi držte palce.

Začátky
Začátky
Začátky