Začátek vysokoškolského života

Jaro už začalo a stejně tak i první semestr na univerzitě. Byl jsem překvapen, že mnozí moji spolužáci jsou cizinci. Na každý předmět docházím s jinou skupinou lidí. Ze studentů, se kterými se na přednáškách potkávám, jsou pouze čtyři z České republiky a dva ze Slovenska. Zbytek mých spolužáků pochází z různých koutů celého světa, například z Ázerbájdžánu, Ruska, USA, Španělska, Sýrie, Japonska nebo Německa.

Obvykle mám na univerzitě přednášky polovinu dne a po zbytek dne chodím do práce. Jelikož je univerzita v úplném centru města, je občas náročné se prokousat skrz dopravu v centru a turisty na Malé Straně, abych byl ve škole včas. Na rozdíl od jiných vysokých škol, na AAU znamená i malé, několikaminutové zpoždění zameškanou hodinu. Abych neseděl stále v kanceláři, rozhodl jsem se věnovat nějakému sportu a začal jsem chodit na box. Docházím do lekcí vedených Rostislavem Osičkou, který má za sebou kariéru profesionálního boxera.  Tréninky s ním jsou opravdu těžké, ale člověk se toho opravdu hodně naučí. Kromě boxu chodím také každou středu a pátek do posilovny, abych také trochu protáhl své tělo po dnech strávených na univerzitě a v kanceláři.

Studium na univerzitě mě baví, ale je to velká změna oproti střední škole. Největším rozdílem je, že do školy nechodím tak často, a také, že některé hodiny jsou až pozdě večer. Na univerzitě studuji pouze ekonomii a související předměty jako jsou matematika, IT a angličtina. Jsem rád, že jsem se studiu věnoval již na střední škole, protože část vysokoškolských osnov se překrývá s tím, co jsem se již učil. Proto nepotřebuji znovu studovat věci, které jsem se učil již na Open Gate.

Tento týden jsem zažil své první mid-term examination (zkoušky uprostřed semestru). Všechny tyto zkoušky jsou velmi důležité, protože rozhodnou, zda budu moci psát závěrečné zkoušky. Naštěstí jsem ve všech testech dosáhl výsledků nad 85%, což je velmi dobré. V současné době se mi daří získávat dobré známky ve všech předmětech, které mám. Byl bych rád, kdyby se mi to dařilo i nadále.