Vzhůru ke kariéře…

Poslední dny na univerzitě byly velmi stresující – bakalářská práce ve francouzštině, vyřizování veškeré francouzské byrokracie a závěrečné zkoušky. Do toho všeho ještě snaha získat budoucí zaměstnání a samozřejmě poslední rozlučkové snídaně, obědy a večeře.

Vše začalo bakalářskou prací. Noci strávené nad tímto stostránkovým dokumentem nebyly ničím příjemným. Ovšem na svou práci jsem byl v závěru pyšný a odevzdával jsem jí s pocitem, že hůře než „za dvě“ by to nemělo být. Ovšem opak byl pravdou. Profesor mi řekl, že horší už to být nemohlo, a že mne k promoci nepustí. Pro mne to byl neskutečný šok – v tu chvíli jsem si nedovedl představit, co bude příští rok – budu moc nastoupit do zaměstnání? Budu muset platit celoroční školné? Opakovat všechny předměty? Věřte mi, pocit, se kterým jsem odjížděl ten den ze školy, opravdu nebyl příjemný. Seděl jsem doma a začal vyřizovat veškeré nezbytnosti. Ovšem v pozdních večerních hodinách jsem přijal telefon od zkoušející komise, že se shodli na tom, že moje práce opravdu nebyla špatná, a že profesor mne neměl z nějakého důvodu v oblibě, a proto mne chtěl nechat propadnout. Nakonec mi oznámili, že jsem prošel a k promoci samozřejmě můžu. Mé pocity se rázem obrátily a já místo nezbytností k prodloužení studia začal vyřizovat nezbytnosti k ukončení. V červenci jsem se tak zúčastnil promoce ve Velké Británii, kde jsem obdržel diplom a titul BBA s klasifikací 2.1 (Honours).

Během posledních měsíců se mi podařilo získat pracovní místo v mezinárodní firmě KAMAX, kde od července působím na pozici trainnee v oddělení controllingu. V rámci tohoto programu se ve firmě učím o našem byznyse, o tom, jak firma funguje a samozřejmě se každým dnem zdokonaluji v mém oboru. Každé čtyři měsíce měním zemi působení, abych měl šanci poznat pobočky po celém světě. První rotací jsem si prošel v Německu, kde jsem působil na Holdingu a tím tak pochopil strukturu skupiny KAMAX a zároveň se seznámil s lidmi, kteří odtud koordinují jednotlivé pobočky. Momentálně jsem na čtyři měsíce v České republice v Turnově, kde se učím tomu, jak funguje výrobní pobočka, a kde se mám šanci naučit více prakticky zaměřenému controllingu ve výrobní společnosti. Tento program mne velmi naplňuje a odhodlání a zapálení všech zaměstnanců mne jen motivuje dále se vzdělávat a zdokonalovat v tom, v čem bych jednou rád zůstal působit.

Co se týče mých plánů do budoucna, vše je ještě velmi otevřené. Rád bych zůstal ve firmě KAMAX, kde momentálně působím a dále se vzdělával a rozvíjel v okruhu financí. Po skončení tohoto programu bych si rád dokončil magisterské vzdělání a popřípadě zkusil zabojovat o titul CFA (Chartered Financial Analyst) nebo CIMA (Chartered Institute of Management Accountants). Ale to vše je hudbou budoucnosti.

Všeho výše zmíněného bych samozřejmě s největší pravděpodobností nemohl dosáhnout bez podpory rodiny, přátel, profesorů a Nadace The Kellner Family Foundation. Tímto bych tak chtěl všem poděkovat za podporu a za to, že mi dodávali sebedůvěru. Nadaci The Kellner Family Foundation bych též chtěl poděkovat za devítiletou finanční podporu, díky které jsem mohl studovat na renomovaných školách světa.

Děkuji!