Vítejte v posledním ročníku…

Léto, které jsem převážně strávila v Africe organizací svého projektu, uteklo jako voda a i školní rok nám letos začal mnohem dříve než normálně, no a tak jsem neměla ani moc času se připravit na ten můj poslední ročník ve Skotsku.

Rozhodla jsem se do toho jít naplno a jako vždy jsem si nabrala plno mimoškolních aktivit. Jako prezidentka Česko-Slovenského klubu se spolu s dalšími studenty snažíme rozšířit povědomí o existenci našeho klubu a Česko-Slovenské kultuře. Promítáme filmy, vaříme tradiční jídla a plánujeme i spolupráci s jinými kluby. Mimoto tradičně trávím několik hodin týdně jako dobrovolník ve svém oblíbeném Antikvariátu, kde se pomalu ale jistě připravuji na svou závěrečnou práci.

Vybrat si téma na dizertační práci nebylo vůbec lehké. Termín odevzdání mám již začátkem ledna a zájmů mám příliš mnoho. Možná i proto jsem si téma již několikrát změnila. Nakonec zvítězil Hong Kong se svou deštníkovou revolucí, přeci jen jsem tam strávila rok svého života a Čína mě vždycky přitahovala. Čínštinu studuji již třetím rokem a letos doufám i v úspěšné završení HSK zkouškami.


 
Kromě aktivit spojených s Univerzitou jsem se rozhodla zkusit zase nějaký nový sport. Ráda se každý rok učím něco jiného, zatím to byl hlavně badminton a squash a tak jsem se letos odhodlala k horolezectví. Třikrát týdně teď chodím s kamarádkou na stěnu se pořádně unavit. Únava je pro mě skvělý způsob jak se odreagovat a odpočinout si. Zatím trénuji jen na umělých stěnách vevnitř, ale doufám, že při mém dalším cestování se mi podaří najít i něco venku v přírodě.

Abych toho neměla málo, nastoupila jsem zpět do své práce. Po Univerzitě mám spoustu plánů na další projekty, cestování i další studium a pár liber na účtu se vždycky hodí. Stále jsem v kontaktu se svou knihovnou na Madagaskaru, teď se snažím opět sehnat prostředky a snad již brzy se mi podaří tam zavést elektřinu. Knihovna je teď otevřená každý den a díky cestovatelům, kteří se o mém projektu dozvěděli z internetu, máme nové knihy téměř každý měsíc.

Teď musím ale plány na cestování na chvíli odložit a do rukou pro změnu vzít nějakou tu knihu o historii Číny. Termín odevzdání se blíží a samo se to nenapíše.


 

Vítejte v posledním ročníku…
Vítejte v posledním ročníku…