Už se to blíží

Abych byl upřímný, moc se toho od mého posledního příspěvku nezměnilo. Jen jsem se posunul blíže ke konci svého bakalářského studia se vším, co to obnáší – jsem nyní v polovině posledního semestru na Kolumbii.

Je to zvláštní pocit vědět, že už si zde letos nebudu vybírat kurzy na příští semestr a nebudu se účastnit kolejní loterie a doufat, že příští rok budu moci zase bydlet se svými kamarády. A to jsou jen ty nejbližší události, z nichž jsem jako čtvrťák vynechán – příští podzim se samozřejmě nebudu ani účastnit zahajovacích ceremoniálů na začátku školního roku a nebudu si zde znovu zařizovat kolej a vyvěšovat českou vlajku v okně. To všechno mi bude chybět.

Na druhou stranu, jsou zde rozhodně i pozitiva – jako čtvrťák mám přístup na zvláštní události pro studenty tohoto ročníku, jako jsou slavnostní večeře nebo výherní loterie: zrovna včera jsem vyhrál lístky na Knicks, a tak konečně doženu poslední sportovní rest, který jsem měl ještě na seznamu. Poté, co jsem za svá studia naživo v New Yorku viděl americký fotbal (Columbia Lions), hokej (NY Rangers), baseball (NY Yankees) a tenis (Rafael Nadal v US Open), konečně uvidím svůj první basketbalový zápas NBA – a k tomu ve slavné Madison Square garden, kde je všechno tak trochu exklusivnější.
Moc se na to těším – ostatně stejně jako na svou promoci, samozřejmě. Je trochu těžké soustředit se na studia, když vím, že za chvíli už budu stát před Almou Mater ve světle modrém hávu s placatou čepicí. Musím se ale ještě trochu snažit – i poslední semestr je důležitý při přihlášce na medicínu. Během vánočních prázdnin jsem se úspěšně připravil a také složil standardizovaný test MCAT, což byl jeden velký krok tímto směrem. Přestože jsem dosáhl velmi dobrého výsledku, který mě rozhodně nechává ve hře o studium medicíny v USA i přesto, že jsem zahraniční student, ještě není vyhráno. I tato myšlenka je čím dál naléhavější, a tak dělám vše proto, abych byl se svou přípravou spokojený.

Po dokončení bakalářského studia plánuji zhruba rok pracovat v USA (což mi dovolují má studentská víza), zatímco budu v procesu hlášení se na medicínu. Proto se většina mých současných aktivit zaměřuje právě tímto směrem, zatímco rozesílám žádosti o pracovní pozice. Podaří-li se vše podle plánu, v září roku 2015 pak nastoupím na studium znovu, tentokrát to medicínské.

Příští příspěvek budu psát již jako čerstvý absolvent, a tak se v něm můžete těšit na shrnutí všeho důležitého z mých čtyř let studií na Kolumbijské Univerzitě.


 

Už se to blíží