Třetí ročník v St Andrews

Jelikož jsem momentálně velmi zaneprázdněn studiem, poskytnu vám pouze základní náčrt druhé poloviny mého třetího ročníku.

Po relativně dlouhých zimních prázdninách jsem se na konci ledna vrátil, abych pokračoval ve svém třetím semestru na St Andrews. Co se týče Mezinárodních vztahů, pokračuji tento semester modulem “Politics of Africa” a pokud jde o Arabštinu, mám stále předmět “Media Arabic”, který jsem měl i minulý semester a přibral jsem nový předmět “Classical Arabic”, který se zaobírá starými texty v arabštině, takže se v hodinách dostaneme například i ke čtení Koránu. Musím říct, že se obzvláště těším na “Politics of Africa”, jelikož Sub-saharská Afrika je jeden z mých oblíbených regionů.

Zimní prázdniny a začátek semestru jsou tradičně ve znamení stáží a tento rok nebyl výjimkou. Už brzy v lednu jsem začal přemýšlet o tom, jak strávím nadcházející léto. Sháněl jsem se po stážích především v neziskovém sektoru, které jsou ale obvykle neplacené. Shánět potřebné finance na stáž je tak leckdy mnohem obtížnější než sehnat stáž samotnou. Podal jsem několik přihlášek na nejrůznější místa a doufám, že alespoň jedna z nich vyjde.

Kromě intenzivního studia mám v plánu v druhém semestru se soustředit na rozvíjení mého sushi obchodu, který jsme otevřeli v minulém semestru. Máme v plánu rozvíjet naši online působnost a zvýšit příjmy rozšířením portfolia našich služeb.

Jelikož se pomalu blíží konec mých studií v St Andrews, začal jsem již pomalo uvažovat o tom, kam se mé cesty uberou po graduaci. V tuto chvíli jsem přikloněn k tomu pokračovat ve studiích magisterským titulem z Mezinárodních vztahů či podobné disciplíny. I když bych se nejraději hlásil na univerzity ve Spojených Státech, vzhledem k finanční náročnosti se poohlížím především po univerzitách v Evropě. Zatím se mi nejvíce líbí LSE v Británii, SciencePo v Paříži a Institut Politických Studií ve Švýcarsku.