Studentská konference

Před pár týdny se na naší univerzitě uskutečnila první studenty organizovaná ekonomická konference, kterou jsem měla možnost spoluorganizovat. Od srpna jsem tak spolu se skupinkou studentů ekonomie zvala řečníky, hledala sponzory, pronájem prostor či přemlouvala spolužáky, aby se sami nebáli vystoupit v rámci studentského okénka a podělili se s posluchači o jejich akademické zájmy.

Vyvrcholením tak byla, byť krátká, ale dle mého názoru povedená akce. Měli jsme tu možnost vyslechnout si názory lidí od předsedy londýnské burzy až po studenta ekonomie, který je fascinován umělou inteligencí a jejím dopadem na trh práce. Ač se může zdát, že studenti ekonomie tráví většinu svého času debatováním o fiskální politice v Evropě či o Brexitu, pravda je taková, že možnosti, kde se můžeme sami vyjádřit a sdílet názory mezi sebou a s experty ve svých oborech, jsou věru ojedinělé. Ale o to více si jich vážíme.

Jsem velmi vděčná Univerzitě za to, že náš projekt podpořila a nemůžu se dočkat příštího roku, kdy plánujeme spojit se s jinými univerzitami ve Skotsku a zorganizovat ještě větší projekt. Myslím, že ač organizace konference stojí člověka mnoho sil, určitě to stojí za pozitivní ohlas lidí, kteří se konference zúčastní a za informace a názory, ke kterým se člověk dostane.  


Studentská konference