Rok v čele studentského spolku je u konce

Jak jsem už zmiňovala v předchozích příspěvcích, studentské spolky jsou podstatnou součástí mé zkušenosti na UCL. A jelikož UCL Entrepreneurs Society, kterou jsem v posledních 10 měsících spoluvedla, minulý pátek vyhrála titul Nejlepší Univerzitní Spolek UK v NUE Awards, ráda bych popsala svoji zkušenost a proč a jak jsme si tuto cenu zasloužili.

Má cesta s UCL Entrepreneus začala už na začátku prvního ročníku. Shodou mnoha okolností jsem šla na pár jejich akcí a přednášek a relativně rychle jsem se rozhodla, že bych byla ráda součástí zrovna téhle skupiny nadšených lidí, přestože jsem toho sama o podnikání moc nevěděla. Návazně na to mi také došlo, že Londýn je centrum novodobého podnikání, a to nejen v technicky zaměřených oblastech, a je to tedy nejlepší místo na to, dozvědět se o podnikání něco víc.

Minulý říjen jsem se jako nadšená studentka prvního ročníku chtěla přidat k nadšenému výboru UCL Entrepreneurs. Nakonec jsem se stala First-Year Representative a blízce jsem spolupracovala s vedením jednoho z největších spolků na kampusu. Jak šel čas a já pronikla do světa startupů, venture capital a potkala neuvěřitelné množství inspirativních lidí, rozhodla jsem se kandidovat na vedoucí pozici celého spolku. Minulý březen jsem se tak stala viceprezidentkou UCL Entrepreneurs Society a tam také začal příběh k titulu Nejlepšího Univerzitního Spolku UK (The Best UK University Society).

Stát v čele spolku s 42 členů výboru a přes 700 oficiálních členů může být občas dost náročné. 42 lidí ve výboru pracuje na akcích a programech pro všechny členy spolku – a vzhledem k tomu, že členství není nutné na všechny akce, našich programů se zúčastniI velké množství nečlenů napříč všemi studijními obory. Během uplynulého roku jsem neměla snad ani jeden týden bez telefonátů nebo meetingů s prezidentem spolku nebo dalšími členy výboru. Překvapivě mě to všechno ale většinu času bavilo – mohla jsem pracovat se skupinou nadšených lidí, kteří jsou teď mí skvělí kamarádi, na projektech, které se velmi rychle staly realitou. 

Nikdy bych si nemyslela, že budu organizovat přednášku s COO z Google nebo rozhodovat, který studentský startup získá financování ve výši 4000 liber. Pořádali jsme hackatony, série workshopů a přednášek, job shadowing program, největší britskou přehlídku startupů a nakonec dokonce spustili online platformu na propojení univerzitních studentů s nabírajícími startupy. Můj nejoblíbenější zážitek byl asi London Startup Fair, na kterém jsme spolupracovali se studentskými spolky zaměřenými na podnikání z Imperial College London a LSE. Podařilo se nám na UCL uspořádat přehlídku 40 londýnských startupů a propojit tak skoro 1000 studentů s některými z nejzajímavějších londýnských iniciativ napříč všemi obory. Také třeba organizování Business Game byla neskutečně zajímavá zkušenost – vybrali jsme 100 studentů, kteří se zúčastnili dvoudenní soutěže v řešení různých výzev, které jsme vytvořili v úzké spolupráci s firmami, jako je Amazon, EY nebo Goldman Sachs.

Pracovat na tom všem s týmem neuvěřitelně talentovaných a inspirujících lidí byla náročná ale jedinečná zkušenost a NUE Award a obří šek na 1000 liber byla hezká tečka a zároveň odměna za naši celoroční práci. Teď můžeme s hřejivým pocitem uspokojení vše předat výboru na další rok a užívat si zasloužilý odpočinek bez dalších a dalších emailů a meetingů.

 

 

Rok v čele studentského spolku je u konce
Rok v čele studentského spolku je u konce