Rok plný očekávání: Pauza ve studiu, abych na plný úvazek pracoval na zlepšení studentské spokojenosti v St Andrews

Jak už jsem se zmínil ve svém posledním blogovém příspěvku, v lednu jsem stopoval ze Skotska do Berlína, abych podpořil University of St Andrews Charities Campaign.

Bylo to vůbec poprvé, co jsem stopoval, ale i přes všechnu tu zimu a stres určitě ne naposled. Z tohoto výletu jsme si přivezli spoustu skvělých zážitků a mému týmu se navíc podařilo vybrat téměř £500 pro dobročinné účely, což náš potěšilo ještě více.

Tento semestr mám jenom dva předměty – Mezinárodní vztahy a internet a výzkumný seminář zaměřený na reprezentaci násilných konfliktů. Oba jsou naprosto senzační a já už vím, že ve svém posledním roce zaměřím svůj výzkum pro dizertační práci na internet a jeho údajnou vlastnost poskytnout hlas nezastoupeným skupinám po celém světě.

Nicméně pro mě nejzajímavějším obdobím tohoto semestru byl zatím volební týden na začátku března. St Andrews se pyšní nejvyšší účastí ve studentských volbách v celém Spojeném království (bez mála 50%). Letos jsem se v naší studentské unii rozhodl kandidovat na pozici s titulem Director of Representation (DoRep). DoRep je jedním z pěti studentů, kteří pracují na plný úvazek a řídí celou studentskou unii, a její/jeho hlavní povinností je koordinovat všechny studentské projekty zaměřené na akademickou reprezentaci, rovné příležitosti, péči o studenty a demokracii.

Po dvou velice intenzivních týdnech volební kampaně, 12 debatách, více než 2000 objetí „zdarma“ a velice malého množství spánku studenti St Andrews rozhodli, že právě já budu jejich nový DoRep. Oficiálně do této pozice nastoupím až 1. července, ale v následujících 3 měsících se budu postupně zaučovat od současného držitele této funkce. Toto je pozice na plný úvazek, která je spojená se stipendiem na pokrytí životních nákladů, takže na příští rok budu muset přerušit studium mezinárodních vztahů, abych pracoval pro naši studentskou unii. Ke studiu se pak znovu vrátím v září 2015. Kromě řízení studentské unie budu taky jedním ze tří studentů, kteří sedí na nejvyšším exekutivním orgánu naší univerzity (University Court). Jinými slovy to znamená, že budu plnohodnotným členem správní rady třetí nejstarší univerzity v anglicky mluvícím světě po boku zbytku nejvyššího vedení naší univerzity.

Sabbatical Team 2014/2015


Bez jakéhokoliv přehánění můžu říct, že příští rok bude naprosto neskutečným zážitkem a já se nemůžu dočkat, až budu moci začít pracovat na všech svých nápadech a volebních slibech. Už to tak vypadá, že budu mít ještě méně volného času, než kdy před tím, ale tato jedinečná zkušenost za to bude jednoznačně stát!

 

Rok plný očekávání: Pauza ve studiu, abych na plný úvazek pracoval na zlepšení studentské spokojenosti v St Andrews