První „zkouškové“ v životě

„Až budeš na vysoké škole, uvidíš – „zkouškové“ budeš mít jako několik maturit, této maturity se opravdu bát nemusíš!“.

A já se bál, nejen té maturity na Open Gate ale také mých prvních zkoušek na VŠ. A nemůžu napsat, že jsem se bál zbytečně. Je to můj hnací motor. Pocity z případně neúspěšné zkoušky za pár týdnů vystřídá pocit „spadnutí kamene ze srdce“ a nové energie a zkouškové je za námi. Nový semestr, nové předměty, nové odhodlání.

V druhém odstavci mi dovolte malou vzpomínku na spolužáky a přátele z Open Gate. Vánoční OG večeře, novoroční sraz absolventů a pedagogů či maturitní ples letošní oktávy v Národním domě -  to je jen malý výčet příležitostí, kde jsem si mohl znovu setkat s lidmi, jež mě 7 let na gymnáziu ovlivňovali či formovali. Chtěl bych tedy všechny pozdravit, poděkovat za tuto možnost a všem popřát hodně síly a energie i v druhé čtvrtině roku 2017.

A co vlastně studuji já? V dalším semestru se budu věnovat dějinám mezinárodní politiky, dějinám politického myšlení středověku a starověku, mezinárodním vztahům, ústavnímu právu, euro-americkým vztahům a politickému marketingu. Ač by se to někomu nemuselo zdát, jde o velmi zajímavá témata, která spolu s dalšími tématy z oboru politologie a mezinárodních vztahů jsou naprosto klíčová pro naši historii, současnost a samozřejmě budoucnost. CEVRO Institut je vysoká škola, které mé očekávání naplňuje na 100%.

Co se týče života studenta v srdci Evropy, konkrétně ve městě pražském. Je to super! Prahu už atakují vyšší teploty nad bodem mrazu a to je něco pro mě! Jsem připraven konečně vyběhnout, začal jsem plavat na Olšance a můj sen chodit pravidelně cvičit s trenérem do fitka se snad už brzy promění v realitu. Kromě akademické a pracovní stránky, kterých si maximálně užívám, nikdo nesmíme zapomínat na naše zdraví!

Pochopil jsem velice rychle, že život vysokoškoláka nabízí opravdu hodně možností. Pro lepší pochopení snad jen dovysvětlím, že právě teď si musíme dát pozor na to, abychom ty nejlepší šance a příležitosti jednoduše nepropásli. Teď je to NÁŠ ČAS!

(S)mějte se a těším se na vás zase příště! Úspěšný den vám přeji.