Příprava na prázdniny

Zdravím Vás, milí čtenáři, ze druhé poloviny prvního roku mého studia zde na University of Brighton. Čas tady utíká tak rychle, že mi připadá, že ještě včera celé město zářilo všemi možnými světélky a vánočními ozdobami. Samozřejmě, že tomu tak není.

Vánoce byly před dvěma měsíci a už za pouhých pár týdnů mě a mé spolužáky čekají prázdniny velikonoční. V tomto případě však slovo „prázdniny“ nemá tak úplně svůj původní význam. Nebudeme mít sice žádné přednášky a semináře, ale jelikož v květnu začíná zkouškové období, tak rozhodně nebudeme mít ani volno. Proto se také teď zdá, že nás profesoři připravují nejen na samotné zkoušky, ale také na ty prázdniny, které strávíme, tedy alespoň většina z nás, pilnou přípravou, opakováním, studiem a zase opakováním.

Důvodem k možným větším obavám ohledně zkouškového období na konci roku je fakt, že pro mě a mé spolužáky, kteří se mnou studují obor „Economics and Finance,“ je vlastně jediné za celý rok a tím pádem úplně první. Na konci prvního semestru jsme totiž skládali zkoušku jen jednu, a to z předmětu nazvaného „Quantitative Approaches in Finance.“ Ten se věnuje všem matematickým výpočtům z ostatních předmětů a já s potěšením můžu říct, že jsem zkoušku zvládla na výbornou.

Pokud naši profesoři nejsou zrovna zaneprázdněni přednášením, opravováním testů a esejí nebo snad vlastním životem, chystají pro nás různé prezentace, besedy a všelijaká sezení týkající se stáží a budoucích povolání v oboru. Mohu potvrdit, že většinou jsou velice inspirující, zejména pokud přijdou bývalí studenti vyprávět o svém současném zaměstnání. My tak můžeme vidět, jak se dá vybudovat určitá kariéra. Prezentace pořádají také potenciální zaměstnavatelé. Na těchto prezentacích zjišťujeme, co se od nás očekává při žádosti o práci nebo co na druhou stranu můžeme čekat my.

Porozumět procesu hledání si práce nám pomáhá také předmět „Academic Skills,“ o kterém jsem psala už minule. Nicméně, v tomto semestru jsme dostali za úkol vytvořit si „The Job Search  Portfolio“, které sestává z nabídky zaměstnání, ze zprávy o společnosti nabízející toto zaměstnání, životopisu a motivačního dopisu.

Za poslední měsíc bylo zapotřebí začít se poohlížet a nejlépe si rovnou najít ubytování na příští rok, univerzita totiž nemá dostatečnou kapacitu, aby poskytla koleje studentům druhých a vyšších ročníků. Tak jsme se s pár kamarádkami domluvily, že budeme bydlet společně, poohlédly se a za pár týdnů jsme už skládaly zálohu na útulný čtyřpokojový dům.