Povinnosti za mnou, prázdniny přede mnou

Je to neuvěřitelné, jak rychle ten čas letí. Přijde mi, jakoby to bylo včera, co jsem opustila můj domov a vydala se do světa.

Čtvrtinu celého kurzu mám už za sebou, ovšem tento rok by se měl zdát v porovnání s následujícími roky na univerzitě odpočinkový, i když vůbec nebyl. Evidentně bude vše mnohem složitější a náročnější. Jak jsem nedávno zjistila, Glasgow univerzita je v oboru psychologie na první příčce mezi skotskými univerzitami a čtvrtá v britském měřítku, což vypovídá o její kvalitě i náročnosti.

Psychologie pro mě byla vždy zajímavá, ale až poté, co jsem ji začala studovat na univerzitě, se nové znalosti pokouším uplatňovat i v reálném životě v situacích, do kterých se dostávám. Fascinuje mě, když mi životní zkušenost nějakým způsobem osvětlí informace, které jsem se dozvěděla v průběhu studia. Přesto, že někteří moji vrstevníci v tomto věku ještě zvažují, zda jejich obor je to, co opravdu v životě chtějí dělat, já jsem pevně přesvědčená, že jsem se rozhodla správně a práce v oblasti psychologie mě bude naplňovat. Těším se na to, až budu prozkoumávat lidské osudy, problémy, charaktery a chování. Chci měnit lidské životy, i když třeba jen o „chloupek“.

Vím, že už jsem v jednom z mých příspěvků děkovala nadaci za podporu, ale vděku není nikdy dost. Poděkování je v této době pro mě jedna z mála věcí, kterými mohu vyjádřit radost a vděk, a proto chci i teď poděkovat, že se s jejich podporou mohu vzdělávat. Málo komu z mých poměrů se dostane příležitosti studovat na univerzitě v České republice, natož v zahraničí, a proto si natolik cením práce nadace The Kellner Family Foundation.

I přesto, že v průběhu univerzitního roku mi dělá radost rychlé plynutí času, o prázdninách naivně doufám, že se čas zpomalí a já si budu moct naplno užít svých blízkých a zážitků s nimi. Avšak až budu hotová s mým čtyřletým kurzem, nejspíš už nikdy nebudu mít tak dlouhé prázdniny jako doposud, a proto si toto léto budu užívat plnými doušky. Ani přes prázdniny ovšem nechci zakrnět, a proto mě čeká zdokonalování ve španělském jazyce a obohacování vědomostí z psychologie. Na závěr vám všem tedy přeji příjemné trávení letních dnů.