„Poslední rok studia“

Je to tady, prázdniny utekly jako voda a ani jsem se nenadála, a začal nový akademický rok. Pro mě je tento rok posledním studijním rokem, kdy získám (snad) inženýrský titul.

Protože titul již v dnešní době nemá tak velký význam a nezaručuje, že získám práci v oboru, která by mě bavila, poohlížím se po brigádě či práci na částečný úvazek, která by se blížila tomu, co bych ráda dělala. Ze své nynější zkušenosti musím ale podotknout, že to není vůbec lehký úkol. Nejen, že je téměř všude požadována angličtina na velmi dobré komunikační úrovni, ale také je i na brigádách vyžadována praxe v oboru. Jak ji ale studenti mají získat, když je tak málo nabídek práce v oboru bez nutnosti praxe? Nezbývá nic jiného než hledat dál a věřím, že se něco najde. Také jsem začala navštěvovat kurzy anglického jazyka, abych se alespoň přiblížila či docílila komunikační úrovně v tomto jazyce. Pokud se angličtině budu aktivně věnovat do konce akademického roku, věřím, že se mi to povede. Taktéž uvažuji, že bych po státní zkoušce v červnu 2015 vyjela alespoň na 3 měsíce do anglicky mluvící země a nabrala jazykové dovednosti – to je ještě poměrně daleko a proto se teď zaměřím na nynější semestr.

Má předsevzetí jako např. napsat teoretickou část diplomové práce, se bohužel nenaplnila. Jak jsem již zmínila ve svém nedávném příspěvku, zvolila jsem si diplomovou práci na téma: Strategický finanční plán podniku. Nyní se aktivně věnuji psaní teoretické části diplomové práce, kterou bych ráda dokončila koncem listopadu. Tento semestr je, co se týče seminárních prací a prezentací, velice nabytý a tak se snažím psát práce postupně, abych měla v prosinci volněji. Ráda bych se věnovala příjemnějším „povinnostem“ jako je nakupování dárků, příprava Vánoční výzdoby, návštěva Vánočních trhů. Tímto bych ráda všem popřála krásné prožití Vánočních svátků se svými blízkými a hodně štěstí do nového roku.