Podzim v Japonsku

Podzim v Japonsku je nádherný. Lidé cestují z města do přírody, k jezerům a řekám aby se mohli podívat na to nejbarevnější podzimní listí co příroda může nabídnout. Spousta japoncům se dokonce pozorování podzimního listí líbí víc než pozorování třešňových květů na jaře. Tím se dostávám ke svému campusu v Shonan Fujisawa, který je známý svým podzimním listím o kterém se říká, že je nejhezčí ze všech campusů na Keio University.

Nicméně všechno toto je sice hezké, ale mě se absolutně netýká protože jsem zavřená v knihovně nebo doma a zírám do počítačové obrazovky, s pěti prázdnými hrnky od kávy kolem. Do obrazovky zírám protože dlouho očekávané období přihlášek na magisterské studium je tu! Hlásím se na tři různé univerzity, doma i v zahraničí, tedy v Japonsku, Anglii a Americe. Přihlášky se v každé zemi poměrně liší, což znamená více práce pro mě, takže to jsem si moc nepomohla. Ale jednu věc co všechny školy mají společné jsou standardizované testy. Musela jsem tedy oprášit své téměř ztracené matematické znalosti a připravit se na dvě různé zkoušky, které jsem díky bohu minulý týden podstoupila. Nyní tedy zbývají 3 různé přihlášky, které musím odeslat v třech různých termínech. První je na začátku prosince, druhý na konci prosince, a poslední na začátku ledna. Tak mi držte palce!

            Mimo to musím začít psát bakalářskou práci, psát pololetní zkoušky (nejvíc se obávám zkoušky z mezinárodního businessu), a chodit na brigádu, takže o zábavu mám postaráno. Ale velice se těším na dvě věci: dokončení přihlášek a Vánoce! Vánoce jsou jedním z mála příležitostí kdy můžu připomenout Česko a naše tradice i uprostřed Tokia. Podařilo se mi dokonce najít český čokoládový kalendář s ilustracemi Josefa Lady! Tak Vám všem přeji příjemné Vánoce a pořádně Vám to v Česku závidím!