Otočka o 180°

Během pár měsíců se svět obrátil o 180 stupňů. Propady akciových trhů o 10 % byly na denním pořádku, došlo k ropnému kolapsu a lidé si uvědomili, že volný čas se dá trávit i jinak, než návštěvami nočních klubů a cestováním po celém světe.

Jen pár dní poté, co jsem odevzdal první letošní blog, došlo k uzavření mojí univerzity a s okamžitou platností začalo vyučování online přes MS Teams. Bylo až obdivuhodné, jak rychle dokázala univerzita přetransformovat klasickou výuku na online. I když se mnoho studentů stavělo k výuce online negativně, já si to velmi oblíbil. Jelikož i firma, ve které pracuji, přešla na home office, najednou jsem zjistil, že každý den ušetřím jednu až dvě hodiny tím, že nemusím pendlovat mezi domovem, kanceláří a školou. Mít a nemít 1 hodinu „extra“ času je velký rozdíl. Všední dny začaly být hned méně hektické.

Moje první online zkouškové období proběhlo úspěšně. Celkem jsem skládal šest zkoušek a ze všech jsem dostal známku A. Jelikož se všichni učitelé báli, že budou studenti podvádět, tak značně zpřísnili pravidla zkoušek. Na zkoušky jsem měl méně času než obvykle, jednotlivé testy byly delší a otázky těžší. Navíc přechod z normálních přednášek, kde jsme se se spolužáky vídali osobně na online přednášky byl náročný. I když nový způsob výuky byl pro mě časově výhodný, učení bylo o něco složitější. I tak jsem vše obstojně zvládnul (teda tak alespoň sám soudím).

Jaká bude situace na podzim je jen otázkou. Pokud přijde další silná vlna pandemie koronaviru, předpokládám, že AAU zareaguje stejně jako na jaře a všechny předměty se opět přesunou do online prostoru, jelikož mnoho studentů je zahraničních a nejspíše by zůstali

ve svých zemích v karanténě. Doufám, že se tak nestane a alespoň studenti z Prahy by do

školy chodili. Vidět se osobně každý den je určitě příjemnější než být doma sám u počítače.

Teď už se začínám naplno věnovat psaní bakalářské práce, kterou budu odevzdávat a obhajovat před Vánocemi. Kromě bakalářky už také pomalu vypracovávám otázky k bakalářským zkouškám, které jsem před pár dny obdržel.