O čtyři roky a jeden titul později

Jakkoliv tomu nemůžu uvěřit, bylo to přesně na podzim 2012, kdy jsem napsal svůj první blogový příspěvek. Čtyři roky a jeden bakalářský titul později a píši svůj poslední příspěvek.

Ačkoliv nebylo jednoduché dopsat moji bakalářskou práci, a dokonce jsem pro ni musel obětovat i své jarní prázdniny, podařilo se mi poslední semestr na St Andrews úspěšně dokončit. Celý rok strávený s bakalářskou prací byl náročný, ale byly to především poslední dva týdny, které byly opravdovou výzvou. I když jsem měl své pochybnosti a několikrát během roku jsem litoval svého rozhodnutí psát bakalářskou práci, myslím si, že jsem zvolil správně. Třebaže náročný, byl to rozhodně po všech stránkách prospěšný projekt. Navíc, nejenže jsem dostal výbornou známku, ale dokonce mi bylo uděleno ocenění za nejlepší práci z celého ročníku.

V září bych měl nastoupit na magisterský titul na London School of Economics. Jako vždy, není nejtěžší se na vysněnou univerzitu dostat, nýbrž sehnat potřebné finance. Vzhledem ke špatné rodinné finanční situaci to, bohužel, není nikdy jednoduché. Doufám, že se mi nějaký funding podaří sehnat. V opačném případě bych se bohužel musel studia na LSE vzdát.

Na závěr svého příspěvku bych rád naposledy poděkoval Nadaci The Kellner Family Foundation za finanční podporu, kterou mi poslední čtyři roky poskytovala. Bez pomoci Nadace bych rozhodně nemohl studovat na St Andrews a zažít tak zatím nejlepší roky mého života. Děkuji!