Nové začátky mě baví!

Dnes je to přesně měsíc a půl ode dne, kdy jsem vkročila do vysokoškolského života. Upřímně, stalo se toho tolik, že se divím, že to byl JEN měsíc a půl! To, jak čas letí, je jedna z věcí, nad kterou se často pozastavuji. Ještě se vlastně v novém prostředí rozkoukávám a přitom už je zkouškové za dveřmi. První testy už máme za sebou a nikdo s námi už nejedná jako s těmi “nováčky”.

Musím říct, že díky Open Gate nejsem z vysokoškolského studia tak zaskočena, jako mnoho studentů, ale i přesto je to opravdu velká změna. Nikdo vám neříká, co máte dělat, na co si máte dát pozor, jak se připravit na testy, co bude v testu a kdy máte co odevzdat. Všechno je jen na vás. A o tom vlastně vysoká škola je. Je to pouze naše volba pokračovat v tomto studiu, a proto je také jen na nás, jak se k tomu postavíme. Jsem opravdu ráda, že jsem si toto uvědomila s dostatečným předstihem a přípravu na zkoušky rozhodně nepodceňuji.

Projít zkouškami na vysoké škole Cevro Institut opravdu není jen tak (jak se mnozí mylně domnívají). Je to o pečlivé, individuální přípravě a podle toho, kolik času do studia investujete, takové máte také výsledky. Musím říct, že přednášky mě velmi baví. I když jsou nepovinné, chodím pro jistotu snad úplně na všechny. Jediný předmět, který je výrazně náročnější než ostatní je právo, ale myslím, že to je jen otázka času.

Vysokoškolský život ovšem není pouze o škole. Přináší s sebou spoustu nových povinností, na které nebyli mnozí zvyklí. Práce, škola, péče o domácnost, alespoň nějaký sociální život a v mém případě ještě péče o půlroční štěně dá opravdu zabrat! První týden byl více než vyčerpávající. Snažila jsem se vše stíhat na 100% a chvíli trvalo, než jsem našla systém a jakousi rovnováhu ve všech položkách, které musím stíhat. Rozhodně je pro mě tento samostatný život nová zkušenost a učí mě zodpovědnosti a time managementu, což jsou vlastnosti, za které jsem opravdu ráda.

Zatím hodnotím tento nový start velice kladně. Všechny začátky jsou k něčemu dobré a dají vám mnohem více, než si uvědomujete. Poznáte nové lidi, nové prostředí, ale také sami sebe, což je to nejdůležitější. Jsem zvědavá, jak budou vypadat další měsíce mého nového života a těším se na to!