Nejsem připraven se vzdát

Je to tady znovu: lockdown, opatření a tak dále, všichni to víme a známe... Ale začněme popořadě. Ach, Vánoce!

Když porovnám letošní Vánoce s těmi předchozími, tak je jasně znát, že rozdíly jsou obrovské. Žádná sváteční večeře a rodinná sešlost. Kvuli Covidu jsem se rozhodl, že Vánoce, ať jakkoliv, strávím v UK. Hlavně proto, že dva týdny v karanténě po příletu do Česka bych fakt nezvládl. Vánoce strávené s mou sestrou v Newcastlu byly krásné a užil jsem si je naplno. Jedinou nepříjemností byla práce z předmětu Ekologická Analýza Dat, a její zpracování bylo dost náročné a jelikož bylo přes vánoční čas, bylo to docela nepříjemné, jako kdyby nebyl samotný modul dost.

Na začátku ledna jsem se vrátil do Swansea a první zprávy o tom, že se studenti nemají vracet následovaly hned potom... Wales je v lockdownu již od Vánoc a tak druhý semestr začal online. Tím pádem, jsem byl v celém domě sám od návratu až do začátku února. Musím říct, že jsem si toto období velmi užil, nemusel jsem sdílet koupelnu a lednici a měl jsem celou kuchyň pro sebe... Také díky lockdownu jsem neměl moc co dělat, a tak jsem se mohl pořádně naučit na zkoušku. Výsledky zkoušky i výsledky ostatních modulů mě docela potěšily a konečně byl první semstr byl u konce!

Druhý semestr nezačal moc dle mých představ... Jak jsem již napsal, studenti měli nařízeno se nevracet zpět do Swansea a na začátku února bylo ohlášeno, že se nemají vracet až do konce března a já jsem byl docela v šoku... Naštěstí hned poté následoval email z naší katedry, že mému oboru byla udělena výjimka a budeme mít smíšenou výuku. Tento týden začal s praxí na počítači a příští začne i s praxí v laboratořích. Jsem velice šťastný, že budu moct zpět do laborky, ale také to pro mě znamená, že mi opět začíná období odevzdávání prací a stresu. Takže bohužel nemohu spát na vavřínech skvěých výsledků prvního semestru. Jediné v co doufám je, že neonemocním, protože nechci přijít o možnost získání praktických zkušeností v laboratoři, pro které jsou pro má studia vitální. Mé nové moduly jsou úžasné a já si je velmi užívám. Immunologie a Molekularní ekologie, ve které se zabýváme molekulárními značkami, procesy imunity a mnohými dalšími zajímavými věcmi.

 Přesně tyto věci totiž chci studovat v laboratoři i příští rok, kdy mám mít Year in Industry... Bohužel, zatím se mi nepodařilo si tento placement sehnat. Již v polovině listopadu jsem zaslal první přihlášky a musím uznat, že firmám trvá doslova věky, než odpoví. Další nepříjemnost se mi stala, když jsem dostal nabídku tento placement dělat pro univerzitu... Během tohoto procesu jsem nehledal další práce a to se mi vůbec nevyplatilo, jelikož jsem po pár týdnech zjistil, že by to byl neplacený placement a univerzita neposkytuje naprosto žádné kompenzace. Když jsem tedy zjistil, že tento placement dělat nemůžu, práce u některých firem jako třeba GSK už nebyla dostupná... Doufám nyní, že mě toto nebude stát vše a nebudu muset nastoupit do třetího ročníku, jelikož na to opravdu nejsem připravený.

Snažím se udržovat zdravou mysl procházkami na pláži, kdykoliv to počasí povolí, pokračovním ve studiu řečtiny, kontakty s přáteli a také hovory s rodinou. Právě teď Covid řádí v mé rodině, dvě baičky jsou nemocné a jedna je v nemocnici. Takže doufám v to nejlepší...

Mějte se pěkně a zůstaňte zdraví!