Můj rok v Chamber Choir

V tomto akademickém roce mi bylo obrovskou poctou být součástí Durham University Chamber Choir, což je bezpochyby nejlepší sbor, v jakém jsem kdy zpívala. Chamber Choir je znám pro náročnost skladeb, které zpívá a jejichž provedení je vždy na vysoké úrovni, díky čemuž si vybudoval skvělou reputaci. Sbor je složen ze dvaceti čtyř zpěváků, kteří jsou vybráni na začátku každého roku v konkurzu, kam se hlásí nejlepší sboroví zpěváci z celé univerzity. Každý rok se konkurzu zúčastní okolo dvou set lidí. Není proto divu, že jsem nemohla uvěřit vlastním uším, když mi zavolal sbormistr, že jsem se do sboru dostala. Byla jsem naprosto nadšená a nemohla jsem se dočkat roku plného úžasného zpívání, který jsem měla před sebou.

Durham University Chamber Choir před posledním koncertem v katedrále

Repertoár sboru se skládá ze široké škály duchovních i světských skladeb, od klasických sborových děl po moderní aranžmá. Během roku se sbor připravuje na tři hlavní celovečerní koncerty, ale účinkuje i na spoustě dalších menších vystoupení. Hlavní událostí tohoto roku byl koncert v druhém trimestru, kde jsme zpívali Path of Miracles skladatele Jobyho Talbota. Tato skladba je ohromující tím, že je sedmnáctihlasá. Příběh je založen na svatojakubské cestě, což je pouť napříč Evropou, která vede do Santiaga de Compostela v Galicii. Popisuje namáhavou cestu plnou duchovní oddanosti a sebepoznání.

Našemu koncertu předcházelo soustředění s Nigelem Shortem, což je zakladatel a umělecký ředitel Tenebrae, jeden z nejlepších sborových ansámblů na světě. Spolupráce s Nigelem pro nás byla neocenitelná zkušenost; pomohl nám porozumět nuancím v hudbě a dal nám spoustu rad ohledně techniky, které určitě využiji i v budoucnu. Koncert se konal v překrásném prostředí kapitulní síně v durhamské katedrále a byl vyprodán do posledního místa. Sklidili jsme obrovský úspěch a ovaci ve stoje od celého publika. Path of Miracles je dechberoucí a rozhodně jedna z nejkrásnějších skladeb, co jsem kdy zpívala.

Soustředění s Nigelem Shortem v Tunstallově kapli v durhamském hradu

Kromě Path of Miracles jsme během akademického roku měli další dva velké koncerty a několik menších vystoupení s jinými soubory. Velmi se mi líbilo naše vystoupení na zahajovacím koncertě Durham Festival of the Arts, kde jsme zazpívali směs kouzelnických motivů, které zaranžoval náš dirigent Josh. Nedokážu slovy vyjádřit, jak ráda jsem zpívala s lidmi z Chamber Choir, kteří jsou neuvěřitelně talentovaní a tolik inspirující. Mám obrovskou radost z toho, že jsem byla zvolena jako asistent manažera na příští rok a budu organizovat sborové turné, na což se velmi těším.


Vystoupení v katedrále na zahajovacím koncertě Durham Festival of the Arts

 

 

 

Můj rok v Chamber Choir
Můj rok v Chamber Choir
Můj rok v Chamber Choir