Můj první druhý semestr

Rok 2018, zimní semestr a s ním i první zkoušky na vysoké škole jsou úspěšně za mnou a momentálně mám za sebou i druhý týden letního semestru a vše je zase tak trochu jiné. Říkám “za sebou”, i když je teprve středa, jelikož rozvrh je jedna z věcí, které se změnily.

Popravdě nevím, jestli si na rozvrh stěžovat nebo za něj být ráda. Mé 3 školní dny totiž vypadají asi tak, že vstávám kolem 6 hodiny ranní a zpět na byt se ze školy vracím až kolem 9 večer (když tedy nepočítám mé cestování tam a zpět na byt během volných hodin, abych vyvenčila mého čtyřnohého spolubydlícího). Mám tedy sice o něco delší víkend, ale o to náročnější školní dny. Další z věcí, které se změnily jsou samozřejmě předměty. Narozdíl od minulého semestru jsem si vybrala i nějaké volitelné předměty a musím říct, že zatím jsem opravdu spokojená. Přijde mi, že se i povinné předměty začínají víc a víc přibližovat mému oboru. Nejvíc jsem asi ráda za volitelné předměty v angličtině, jelikož po Open Gate sice angličtinu jen tak nezapomenu, ale sama na sobě vidím, že aktivní používání angličtiny mi chybí a rozhodně není od věci se jí nadále věnovat. 

Abych nemluvila jen o škole - během volna, které jsem měla mezi prvním a druhým semestrem jsem se hodně věnovala tomu, co mě opravdu baví. Věnovala jsem spoustu času kreslení a psaní, jelikož mi během učení práva a ekonomie začala chybět jakákoliv kreativní činnost. Navštívila jsem několik koncertů a trávila čas hlavně s přáteli a rodinou. Myslím, že tyto malé “prázdniny” jsem potřebovala, abych načerpala dostatečné množství energie na další semestr. Doufám, že bude tak bezproblémový jako ten první a i když už teď vím, že práce bude o něco víc, doufám, že si stále najdu čas i na mé kreativní já.