Léto

Po roce zase přišlo léto a s létem přišlo volno. Tedy alespoň naoko volno.

Hned po ukončení zkoušek jsem se pustil do brigády, díky které si budu moct dovolit příští měsíc zůstat v Londýně na věděcké stáži. Práce samotná je to moc fajn - implementuji algoritmy na (sociálních) sítích. Tyto algoritmy mají blízké analogie ve fyzice a tak vlastně aplikuji do reálného světa věci, kterými jsem se z teoretického hlediska zabýval celý minulý rok.

Práce samotná mi taky dala možnost cestovat - blogpost zrovna píšu z Barcelony, kde jsme měli od začátku týdne do pátku jednání s klientem. Žádné plány na dovolenou jsem zatím neměl, doma bylo houby počasí - a tak jsem se rozhodl si zdejší pobyt protáhnout alespoň přes víkend. Zbytek "firmy" odletěl domů a já se z drahého hotelu na Sants přemístil do Jam Hostelu na Joanic (Jam všem Barcelonachtivým vřele doporučuji).

Je celkem známo, že Barca je mekkou evropského skateboardingu a spoty jako MACBA, nebo Sants patří k těm nejlepším na světě. Za část zálohy k projektu jsem si tak pořídil skateboard, který se mi z Londýna nepodařilo dovézt a boty, poněvadž na jednání jsem měl jen formální, oblekové. Stavět skateboard a pořizovat boty na místě kvůli třem dnům ježdění po městě může znít trochu utaženě, ale faktem je, že si dost možná moc volných dnů po zbytek léta už asi neužiju.

Od páteho července totiž začínám zkoumat kvatnové počítače na univerzitě. Mám taky na čtení nějaké materiály k mému magisterskému projektu. Pokud vše půjde, jak má, na projektu, který se zabývá plynutím času modelovaným kauzálními sety v kvantové mechanice a relativitě, budu pracovat pod supervizí profesorky Fay Dowker, studentky pravděpodobně nejslavnějšího vozíčkáře na světě. Už se nemůžu dočkat.