Kultura

Mám za sebou už šest měsíců studia na Tilburg University a úspěšné ukončení prvního semestru. Můj akademický život se skládá z mojí oblíbené sociální psychologie, organizační psychologie, strategického managementu a statistiky. Nedávno mě kamarádka obeznámila s faktem, že právě vstupuji do 3. fáze kulturního šoku. Zvykla jsem si tu v Nizozemí natolik, že mi zdejší život připadá normální. Zaběhla jsem si jistou rutinu, mám spoustu přátel a dokonce si málokdy stěžuji na nepřetržité srážky či na holandský chléb.

Velkou součástí mého studentského života tvoří studentské asociace, kterých jsem součástí. Všechny mé mimoškolní činnosti se poslední dobou také točí okolo tématu kultury. Jako součást výboru pro kulturní výměny v organizaci AEGEE se podílím na organizaci výměny studentů s univerzitou v Sheffieldu. Zároveň pilně připravujeme program pro pobočku ze Záhřebu, která by k nám do Tilburgu měla přijet za měsíc. Společně s výborem pro mezinárodní integraci HR studentů jsem uspořádala takzvaný Huifkar Cantus, během kterého jsme zpívali tradiční holandské písně a objížděli Tilburg v tažném voze. Momentálně s INPUTem vybíráme mezinárodní firmu sídlící v Holandsku, do jejíhož HR oddělení bychom se jeli podívat.

Přiznám se, že je toho na mě někdy moc. Od té doby, co jsem si začala ve volném čase přivydělávat prací pro zdejší inventurní firmu, má imunita začala vypovídat službu. Momentálně se stále ještě zotavuji ze setkání s holandskou bakterií streptokok, která mě nemile překvapila v snad tu nejhorší možnou chvíli. Naštěstí jsem, za pomoci úžasné paní z české zdravotní pojišťovny, byla schopna čelit jak holandskému zdravotnictví, tak i nejhorší angíně mého života. A i když mě zdejší streptokok připravil o cestu do Čech, ples Open Gate a víkend s rodinou, tak jsem nesmírně vděčná, že už jsem konečně zdravá. Do Čech se konec konců podívám za měsíc, až budu mít za sebou další zkoušky. Přeci jen uvědomit si, že potřebuji někdy odpočívat, není informace k zahození.

Přestože jsem musela vynechat zdejší slavnosti karnevalu, už moc se těším na Koningsdag (narozeniny krále). Také už se nemohu dočkat toho, co následující měsíce tady přinesou.

 

Kultura