Konec semestru, zkouškové období, začátek semestru

V týdnu od 14. 12. 2020 proběhly mé poslední přednášky a praktická cvičení. Měl jsem štěstí, protože v období před Vánoci se dalo do Česka dostat poměrně bez obtíží, a tak jsem svou přípravu na zkouškové období zahájil doma. Netrvalo to ovšem dlouho a Česko se opět ocitlo na švýcarském seznamu rizikových zemí, a tak jsem byl kvůli povinné karanténě nucen se vrátit do Švýcarska dříve, než jsem původně zamýšlel.

Dohromady jsem toto zkouškové období musel složit pět zkoušek ze čtyř předmětů (programování, algoritmy a datové struktury, diskrétní matematika, lineární algebra). Na ETH proběhly zkoušky povinných předmětů prezenčně a pouze zkoušky nepovinných předmětů bylo možné absolvovat online. Jako student prvního ročníku mám všechny předměty povinné, nebyla proto možnost se jich účastnit distančně. Dělat zkoušky v halách minimálně se stovkou dalších studentů pro mě byla zajímavá zkušenost, nikdy předtím jsem něco podobného nezažil.

Zkoušky jsem měl příjemně rozvržené, mezi každou z nich jsem měl aspoň dva dny volna. O něco méně příjemný je fakt, že člověk předem nezná bodové hranice jednotlivých stupňů hodnocení a musí tedy čekat až na oficiální výsledky, které by měly být zveřejněny začátkem letního semestru.

Původní plán, odjet po zkouškách na týden domů, kvůli COVIDu nevyšel. Domluvili jsme se tedy s pár spolubydlícími, že pojedeme na tři dny lyžovat. A hned druhý den po poslední zkoušce jsme vyrazili do lyžařského střediska Engelberg. Měli jsme štěstí na počasí a díky nízkému počtu zahraničních turistů a pobytu přes pracovní týden jsme měli sjezdovky skoro sami pro sebe.

Letní semestr začíná bohužel online a není zřejmé, kdy se na univerzitu vrátíme. Na druhý semestr mám stejně jako v tom prvním zapsané čtyři předměty (paralelní programování, matematická analýza, počítačová architektura a digitální design, algoritmy a pravděpodobnost). Poprvé máme taky jednu ze čtyř přednášek v angličtině. Oproti minulému semestru už studenti nejsou rozděleni do skupin (Bubbles; viz minulý příspěvek), protože se s prezenční výukou minimálně do dubna nepočítá; možnost prezenčních cvičení z některých předmětů je ovšem stále otevřená.

 

 

Konec semestru, zkouškové období, začátek semestru
Konec semestru, zkouškové období, začátek semestru
Konec semestru, zkouškové období, začátek semestru