Konec druhého ročníku

Konec mého druhého ročníku na Keio University je blízko a semestrální finální zkoušky ještě blíž. Ale musím se přiznat, že tento rok se finálních zkoušek příliš nebojím, především kvůli tomu, že tento školní rok byl natolik plný akademických výzev, že zkoušky se v porovnání se vším ostatním nezdají tak nezdolatelné.

Těchto posledních 7 měsíců bylo zvláště náročné, a to kvůli publikování mé práce na téma strategických spojení mezi ICT venturami a velkými tradičními korporacemi v Japonsku a Jižní Korei. Na tomto výzkumu jsem pracovala společně s profesorem z Oxfordu a PhD studentkou z Francie. Se zmíněným profesorem jsem minulý týden naši práci prezentovala na konferenci v Kyotu, která patří pod organizaci pro rozvoj socioekonomiky. Toto bylo takové vyvrcholení mého prvního úspěšně završeného výzkumu, a doufám, že i začátek produktivní akademické kariéry. Účastnila jsem se oné konference jakožto jediný bakalářský student, a být jedním z řečníků mezi doktory, postgraduálními studenty a dalšími akademiky byl opravdu zážitek jako žádný jiný. Byla jsem také pozvána, abych prezentovala na konferencích v Berlíně a Chicagu, ale bohužel univerzita nemůže finančně pokrýt všechny náklady, tudíž se těchto konferencí účastnit nebudu.

Když se zamyslím nad těmito posledními měsíci a nad mou prací pro tento výzkum, přiznám se, že jsem cítila obrovský tlak nad balancováním různých pravidelných zkoušek na univerzitě, dalšími úkoly a svými brigádami. Nicméně byla to skvělá zkušenost, což zní jako laciná záminka pro mnohé probděné noci nad japonskými studiemi o byznysu, ale tuto zkušenost bych rozhodně za nic nevyměnila.

A co mě čeká nyní? V polovině července budu přednášet během TEDx Talk, který organizuje můj univerzitní kampus. Abych byla upřímná, nebyla jsem si jistá k čemu se to upisuji. Původně jsem měla mluvit v angličtině, ale nakonec jsem přeložila svůj proslov do japonštiny, ve které ho budu přednášet. Navíc jsem netušila, že z 6 řečníků 4 budou absolventi Keio University, manažeři a CEO velkých firem, a jen 2 z nás budou studenti. Mluvit před stovkami lidí, před jedněmi z nejůspěšnějších byznysmenů v Japonsku, ještě k tomu v japonštině, mi samozřejmě trochu nahání hrůzu, ale těším se na pokoření další výzvy.

Nyní bych se také ráda začala více věnovat spolupráci s dalším profesorem na svém novém výzkumu o analyzování prevence mezinárodních konfliktů a globální bezpečnosti. Kromě této studie se ale musím také věnovat přípravě na svůj úplně první proslov v korejštině, což bude součást finálních zkoušek pro tento předmět. Ale ještě před tím vším budu reprezentovat moji univerzitu a soutěžit v turnaji Kendo (japonské šermířství). A to už příští víkend, což bude značně náročné, jelikož jsem v posledních měsících něměla vůbec možnost chodit na tréninky kvůli akademickému vytížení. Tak mi držte palce, myslím, že to budu potřebovat.