I plánování rozvrhu může být náročné.

Léto uteklo jako voda, začal další semestr, a navíc už teď odpočítávám dny do závěrečných zkoušek podzimního semestru. Od posledního příspěvku do blogu už uplynulo téměr půl roku as přitom mi to stále připadá jako neskutečně krátká chvilka.

Když se na chvíli zastavím a zamýšlím se nad tím, uvědomuji si, že stejnou, nezastavitelnou rychlostí utíká každý den, a také, že už za chvíli budu řešit graduaci a přihlášku do magisterského programu. Každý den je pro mě takovým nekončícím koloběhem práce, přednášek a dělání úkolů do školy. I když to možná zní, že moji rutinu popisuji poněkud negativně, opak je pravdou. Každé ráno se těším na nové přednášky ve škole a na to, co mě čeká v práci, ať už to jsou nové projekty, meetingy, nebo nová data k analýze. Moc si vážím toho, že se mi daří všechny tyto aktivity kombinovat co nejefektivněji a tím své znalosti, schopnosti a zkušenosti posouvat dál a dál.

Musím ale uznat, že čím víc se blíží dokončení univerzity jsem, tím více se můj každodenní program komplikuje. V letošním podzimním semestru jsem dokonce musel přestat navštěvovat lekce boxu, kterému jsem se věnoval poslední dva roky, jelikož v té době mám hodiny statistiky. Největší komplikace vidím v tom, že tím, jak mi zbývá čím dál tím méně předmětů, které musím ještě absolvovat, tím náročnější je poskládat rozvrh tak, aby se co nejméně překrýval s prací. V předchozích semestrech jsem se snažil registrovat se na přenášky buď hned ráno od 8, nebo v podvečer, abych co nejvíce omezil pendlování mezi kanceláří a školou. Minulý týden jsem se přihlašoval na přednášky, které budu mít příští (jarní) semestr. Jelikož již musím navštěvovat přednášky zaměřené na přípravu na psaní bakalářské práce, musel jsem tomu přizpůsobit celý harmonogram a jelikož jsou dvakrát do týdne a vždy uprostřed dne, znamená to pro mě, že budu muset omezit čas strávený v kanceláři a pokusit se pracovat více na dálku, abych nemusel celý příští semestr cestovat mezi školou a prací několikrát za den.

Jak jsem již zmiňoval, zkouškové období se velmi rychle blíží. Letos mi zkoušky začínají druhého prosince a končí dvanáctého. Běhen těchto dvou týdnů mě čekají testy ze všech předmětů a odevzdání několika písemných prací. Letos jsem si dal naštěstí pozor a nenechávám nic na poslední chvíli. Písemné práce mám již z velké části napsané a na testy jsem se už začal také připravovat, hlavně na statistiku.

I když s každým semestrem práce a povinností přibývá, tak mi připadá, že se mi čím dál více daří rozplánovat práci tak, aby se mi vše nenahromadily na konec semestru a mé výsledky tím nebyly ovlivněny.