Hořko-sladký konec

Ani nevím kde začít... Nikdy by mne ani nenapadlo, že můj poslední příspěvek do tohoto blogu budu psát v takovéto situaci. Tento rok je doslova nejhorší čas na ukončení studia... obzvlášť studia uměleckých oborů.

Můj poslední blog jsem psal po premiéře našeho závěrečného společného představení s naší třídou, jen pár týdnů před tím, než se zastavil svět.

Jsem moc rád, že jsem před karanténou stihl alespoň jednou vystoupit před živým publikem s mým závěrečným vystoupením a mohl se tak ujistit, že můj materiál na diváky opravdu funguje a že jsem v tvůrčím procesu (snad) na dobré cestě.

Týden na to naše univerzita, celé Nizozemí a vlastně většina světa zavřela.

Virus, na který nebyl nikdo připraven, najednou ochromil celý svět a nikdo nevěděl co dělat.

Můj životní rytmus se najednou zastavil a jakékoliv plány do budoucna ztratily na významu.

Škola zavřela, všechna má naplánovaná vystoupení byla zrušena a já hodně rychle vyčerpal zbytek mých peněz na ukončení studia.

Jelikož mám živnost zaregistrovanou zde v Holandsku, tak bych měl mít nárok na podporu v těchto šílených koronavirových časech jako ostatní podnikatelé, ale jelikož jsem stále zaregistrován hlavně jako student, jediná pomoc, která pro mě je v tuto chvíli možná je studentská půjčka.

Prakticky stejná situace jako když jsem byl před 4 lety přijat ke studiu na této univerzitě, ale neměl dostatek financí.

Tehdy jsem měl štěstí, že nadace KFF a Ministerstvo kultury ČR se mne nakonec rozhodly podpořit na této cestě, za což jsem neskutečně vděčný.

Nyní ale takové štěstí nemám, a tak budu muset najít jinou cestu za přežitím.

Pro ty z vás, kteří si nedovedou představit, jak za normálních okolností vypadají závěrečné zkoušky na cirkusové škole:

Po společném představení s celou třídou a napsání teoretické bakalářské práce (na libovolné téma dotýkající se cirkusu) je hlavním bodem pozornosti tvorba závěrečného sólového vystoupení. To je vždy v červnu odprezentováno ve velkém a honosném Rotterdamském divadle, před hledištěm plným široké veřejnosti, učitelů, odborné poroty a producentů festivalů, projektů a divadel, kteří zde hledají nové talenty na budoucí spolupráci.

Tento večer měl být emotivním rozloučením s celou školou a všemi současnými i bývalými studenty a zároveň měl nastartovat naše kariéry a spojit nás s potřebnými kontakty v Holandsku, Belgii a po celé Evropě.

Nakonec se ale bohužel kvůli koronaviru konec našeho studia zredukoval na odevzdání video traileru, psaného konceptu, světelného plánu a našeho propagačního materiálu.

A tak jsem se stal BcA. Hurá.

Ne, že by na titulu zrovna v této branži záleželo, nicméně je to pro mě příjemný úspěch.

No a než se celý svět uzdraví a vzpamatuje, je mou ctí Vám představit moje závěrečné vystoupení na Codarts Circus Arts: OMEN.

https://youtu.be/M9EpGuHwwd8

Hořko-sladký konec